Jak podkłada się głos pod postacie na ekranie? Tajemnice studia dubbingowego

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2024 17:52
Studio dubbingowe to miejsce, gdzie dzieją się rzeczy niezwykłe. Zazwyczaj widzimy, a właściwie słyszymy efekt końcowy pracy w takim studiu. Jak jednak dochodzi do tego, że postaci na ekranie brzmią tak naturalnie? O tym opowiedzieli nam w "Kwadransie bez muzyki" reżyser Waldemar Modestowicz, producent Mariusz Arno Jaworowski i reżyser dźwięku Szymon Orfin.
Jak działa studio dubbingowe?
Jak działa studio dubbingowe?Foto: Polskie Radio/Maria Czok

Co sprawia, że postaci występujące na ekranie brzmią naturalnie? Na czym polega sztuka podkładania głosu? Jakie warunki muszą być spełnione, by aktor nagrał swoją kwestię jako dany bohater?

W "Kwadransie bez muzyki" zaprosiliśmy na wizytę w studiu dubbingowym - na co dzień niedostępnym dla gości ze względu na obostrzenia prawne związane z daną produkcją. Naszymi przewodnikami po świecie postaci z filmów byli reżyser Waldemar Modestowicz, producent Mariusz Arno Jaworowski i reżyser dźwięku Szymon Orfin.


Posłuchaj
15:51 [i] KWADRANS BEZ MUZYKI DUBBING.mp3 Jak funkcjonuje studio dubbingowe? (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadziła: Maria Czok

Goście: Waldemar Modestowicz (reżyser), Mariusz Arno Jaworowski (producent) i Szymon Orfin (reżyser dźwięku)

Data emisji: 5.07.2024

Godzina emisji: 11.00

dz

Czytaj także

Wojciech Malajkat: bez poniesienia kosztów aktor nie zabierze widowni w przygodę teatralną

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2024 12:37
Spotkanie z Jerzym Grzegorzewskim było najważniejsze w moim życiu - powiedział Wojciech Malajkat w audycji "O wszystkim z kulturą" w Programie 2 Polskiego Radia. Artysta opowiedział m.in. o swoich początkach w zawodzie oraz o podejściu do aktorstwa i reżyserii.
rozwiń zwiń