Polskie Radio
Section05
dubbing

Głos z dziecięcych bajek. Katarzyna Łaska o pracy aktora dubbingowego

Jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek dubbingowych. Jej głosem śpiewała Elsa z "Krainy lodu", postaci z wieczorynek, kinowych hitów oraz seriali dla nastolatków. Gościem "Trójki przed południem" była Katarzyna Łaska. Jak zaczęła się jej przygoda z dubbingiem? Na czym polega specyfika tej pracy?  
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Łaska dubbing aktor aktorzy aktorstwo Trójka KULTURA Marta Piasecka

Moc głosu. Wyzwania pracy w dubbingu

– Można grać w dubbingu dzieci, mamy, wiedźmuchy, ale też  krwinkę białą lub czerwoną w "Było sobie życie. Można też grać na przykład… krzesło. Nie zawsze gramy ludzi, także przedmioty. W Teatrze Polskiego Radia w audiobookach i słuchowiskach musimy swoim głosem wyczarować charakter postaci – opowiadała Joanna Pach-Żbikowska, wcielając się po chwili w… skrzypiące drzwi, Gargamela i słowika o poranku. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA Kasia Stoparczyk Teatr Polskiego Radia dubbing

W Trójkowym archiwum. Henryk Łapiński gościem Katarzyny Stoparczyk

– Chociaż do siebie mam dużo krytycyzmu, a to nie jest zaleta – mówił Henryk Łapiński w audycji "Myślidziecka 3/57" w sierpniu ubiegłego roku. Wybitny aktor teatralny, filmowy i dubbingowy zmarł w piątek 11 września 2020 roku w wieku 87 lat, a my przypominamy zapis jego rozmowy z Katarzyną Stoparczyk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Kasia Stoparczyk aktor TEATR muzyka klasyczna dubbing FILM KULTURA odeszli 2020