X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

500. wydanie audycji "Duża Czarna"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 17:00
Od dziesięciu lat w każdą sobotę Przemysław Psikuta serwuje słuchaczom radiowej Dwójki "Dużą Czarną" – swoją autorską audycję o wybitnych wykonawcach, wytwórniach i zwariowanych kolekcjonerach płyt analogowych – bo właśnie do muzyki ze szlachetnego winylu odnosi się tytuł tego cyklu. W sobotę 8 lutego odbyło się jubileuszowe – 500. i aż czterogodzinne wydanie audycji, w której pojawili się znakomici goście.
Audio
  • Jubileuszowe – 500. i aż czterogodzinne wydanie audycji (Duża czarna/Dwójka)
Goście Dużej Czarnej (od lewej): Wojciech Barcikowski, Marcin Zgliński, prowadzący Przemysław Psikuta, Ewa Łętowska, Paweł Bagnowski, Mieczysław Stoch
Goście "Dużej Czarnej" (od lewej): Wojciech Barcikowski, Marcin Zgliński, prowadzący Przemysław Psikuta, Ewa Łętowska, Paweł Bagnowski, Mieczysław StochFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jubileusz Dużej Czarnej 1200.jpg
Jubileuszowa "Duża Czarna" - zobacz zdjęcia

Duża Czarna" to audycja dla miłośników nagrań z czarnych płyt analogowych. I tylko z takich, winylowych albumów Przemysław Psikuta gra w niej muzykę – w każdą sobotę, w godz. 13.00-15.00.

Specjalnie z okazji okrągłego jubileuszu, na półmetku tysięcznego wydania swojego autorskiego cyklu, dziennikarz Programu 2 Polskiego Radia zaprosił na wyjątkowe, czterogodzinne spotkanie z twórcami i pasjonatami muzyki – przede wszystkim Ludwiga van Beethovena, który był bohaterem "Dużej Czarnej". 

Przemysław Psikuta Przemysław Psikuta

W jej trakcie rozstrzygnięty został również konkurs dla słuchaczy "Beethoven 250" na ulubione nagrania muzyki Ludwiga van Beethovena. Spośród nadesłanych propozycji komisja konkursowa w składzie: Wojciech Barcikowski, Marcin Zgliński i Przemysław Psikuta wybrała te najciekawsze. Zwycięskie płyty dołączyły do nagrań prezentowanych przez gości audycji, którymi byli: prof. Ewa Łętowska, Paweł Bagnowski, Mieczysław Stoch, Wojciech Barcikowski i Marcin Zgliński.

***

Tytuł audycji: Duża czarna 

Prowadzi: Przemysław Psikuta

Gość: prof. Ewa Łętowska, Paweł Bagnowski, Mieczysław Stoch, Wojciech Barcikowski i Marcin Zgliński.

Data emisji: 08.02.2020 

Godzina emisji: 13.00-17.00

am/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rok 1795 - artystyczny przełom w życiu Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2019 11:00
Jedno wydarzenie w karierze artystycznej Beethovena wyróżnia rok 1795 szczególnie i powoduje, że okazał się on istotną cezurą w biografii młodego kompozytora.
rozwiń zwiń