X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Historia ostatniego prawdziwego pustelnika Ameryki

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 11:53
W cyklu "To się czyta latem" zapraszamy na wybrane fragmenty książki Michaela Finkela "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru" w interpretacji Tomasza Borkowskiego.
Audio
  • Michael Finkel "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru", czyta Tomasz Borkowski - fragm. 1. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michael Finkel "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru", czyta Tomasz Borkowski - fragm. 2. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michael Finkel "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru", czyta Tomasz Borkowski - fragm. 3. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michael Finkel "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru", czyta Tomasz Borkowski - fragm. 4. (To się czyta latem/Dwójka)
  • Michael Finkel "Ostatni pustelnik. 27 lat samotności z wyboru", czyta Tomasz Borkowski - fragm. 5. (To się czyta latem/Dwójka)
Tomasz Borkowski
Tomasz BorkowskiFoto: Piotr Piorun

bajtlik piotr -inne historie milosne 1200.jpg
"Inne historie miłosne" Luciana Dana Teodorovici

Z niektórych domków ginęły zapasowe butle z gazem. Jedzenie, słodycze, latarki. Albo książki z nocnego stolika. W letnim obozie dla dzieci masowo znikały baterie.

A wszystko to za sprawą człowieka, który w 1986 roku wyszedł ze swojego domu z postanowieniem, by zgubić się w lesie i nigdy więcej nie wrócić do cywilizacji.

Jak Christopher Knight przeżył tyle lat? Kradł. Dlatego na wieść o jego aresztowaniu w 2013 roku w USA rozgorzała dyskusja. Przeciwnicy i zwolennicy Pustelnika z North Pond spierali się nie tylko o winę i wymiar kary, lecz też o to, czy zatrzymany mówi prawdę. Jak to możliwe, że przez 27 lat nikt nie natknął się na niego w lasach Maine, mimo systematycznego rabowania okolicznych domków letniskowych i obozu Pine Tree? Jak udało mu się przetrwać surowe i mroźne zimy, nie korzystając z niczyjej pomocy?

Michael Finkel, reporter m.in. "New York Timesa" i "National Geographic" przygląda się tej sprawie z bliska, próbując opisać i zrozumieć pragnienie życia w całkowitej izolacji. Choć być może właściwsze byłoby pytanie nie dlaczego ktoś opuszcza społeczeństwo, tylko dlaczego ktokolwiek chce w nim zostać?

***

Tytuł audycji: To się czyta latem

Przygotowała: Elżbieta Łukomska

Data emisji: 23-27.07.2018

Godzina emisji: 10.45

materiały prasowe/Wyd. Poznańskie/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Kołysanka". Szalone lata dwudzieste na Polesiu

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 14:31
Zapraszamy do wysłuchania fragmentów napisanej z fabularnym rozmachem powieści Krystyny Januszewskiej w interpretacji Joanny Jeżewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niespłacone długi". Pieniądze i zbrodnia pod Akropolem

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2018 16:25
Fragmenty powieści kryminalnej Petrosa Markarisa, będącej zarazem niezwykłym przewodnikiem po nieznanych zaułkach i uliczkach współczesnych Aten.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magiczna rzeczywistość Haiti w książce Alejo Carpentiera

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 12:12
W cyklu "To się czyta latem" fragmenty debiutanckiej powieści jednego z najsłynniejszych przedstawicieli realizmu magicznego prezentował Andrzej Mastalerz.
rozwiń zwiń