X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gdzie szukać miejsc, które nie istnieją?

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2015 20:00
– Rywalizujemy ze Stwórcą w dziele stworzenia na własną rękę – mówił tłumacz i eseista Jan Gondowicz, który sam siebie określa "archeologiem wyobraźni".
Audio
  • Gdzie szukać miejsc, które nie istnieją? Rozmowa o niby-miejscach, archeologii wyobraźni i psychogeografii (Strefa słowa/Dwójka)
Fragment Starożytnej mapy baśniowego świata opublikowanej w Wielkiej Brytanii 1917 r.
Fragment "Starożytnej mapy baśniowego świata" opublikowanej w Wielkiej Brytanii 1917 r. Foto: Norman B. Leventhal Map Center/flickr/CC

Dzięki Państwowemu Instytutowi Wydawniczemu ukaże się wkrótce przekład angielskiego "Słownika miejsc wyimaginowanych". Nad książką pracuje cały zespół tłumaczy - wśród nich Jolanta Kozak, która ma nadzieję, że tom trafi do rąk czytelników w przyszłym roku.

W prace włączył się Jan Gondowicz, który jest współredaktorem 35 haseł polskich. Wydawca i autor oryginalnego słownika zgodzili się bowiem na dodatki do publikacji w innych krajach. Gość Dwójki powiedział, że podobno najgrubsze jest ukraińskie wydanie książki.

W studiu gościliśmy też Piotra Koftę, który dzielił się wrażeniami z lektury książki "Poza mapą", publikacji z dziedziny tzw. psychogeografii, a także Wiesławę Wierzchowską, która wyznała, że zna lokalizację Atlantydy...

***

Tytuł audycji: Strefa słowa

Przygotowały: Anna Lisiecka

Goście: Jolanta Kozak (tłumaczka), Jan Gondowicz (krytyk, tłumacz, eseista, wydawca), Piotr Kofta (krytyk literacki), Wiesława Wierzchowska (historyk i krytyk sztuki)

Data emisji: 19.07.2015

Godzina emisji: 18.00

mc/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miejsca, które chcą mówić

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 17:00
- Każde miejsce prowadzi poza przestrzeń, którą zakreśla w topograficznym sensie. Miejsce zaprasza do tego, żeby o nim mówić - mówił w Dwójce prof. Paweł Próchniak, jeden z autorów książki "Inne przestrzenie, inne miejsca. Mapy i terytoria”.
rozwiń zwiń