X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Leszczyński: próba zjazdu z Kasprowego skończyła się dla mnie złamaną nartą

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2019 10:30
- Kierując kołem naukowym studentów teorii organizowaliśmy w Zakopanem obozy naukowe. Jeden z nich zwłaszcza utkwił mi w pamięci - mówił w Dwójkowym cyklu "Zapiski ze współczesności" zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina do spraw edukacji muzycznej, nagrań i koncertów.
Audio
  • Stanisław Leszczyński o znajomości z Włodzimierzem Kotońskim i współpracy z Polskim Radiem (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o dzieciństwie w Kazimierzu Dolnym (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński wspomina czasy swojej edukacji w Warszawie (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o roli Chopina w jego życiu (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
  • Stanisław Leszczyński o pracy z polskimi nagraniami i początkach Studia Koncertowego S1 (Zapiski ze współczesności/Dwójka)
Stanisław Leszczyński
Stanisław LeszczyńskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Krzysztof Jakowicz 1200.jpg
Krzysztof Jakowicz: Beethoven wpłynął na moje wyniki w ping ponga

Wspomnienie, którym dzielił się w audycji Stanisław Leszczyński pochodzi z okresu, gdy powoli kończył studia z teorii muzyki w Wyższej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. - Wśród kolegów uczestniczących w tym obozie naukowym, przypominam sobie zdjęcia z tamtego okresu, można zauważyć rozrabiającego Jacka Kaspszyka z Dorotą Szwarcman, Krzysztofa Knitla i Krzysztofa Baculewskiego. A wśród pedagogów byli prof. Witold Rudziński i prof. Włodzimierz Kotoński. No i inne ciekawe zdjęcie, kiedy próbujemy z Jackiem Kaspszykiem zjechać z Kasprowego. Jak się okazało, obaj po raz pierwszy mieliśmy wtedy narty na nogach. Zdjęcie zostało zrobione niestety nie w momencie, gdy zaczynamy ten zjazd, tylko gdy kończymy. A skończyliśmy znacznie przed końcem trasy. Jacek pozbawiony był kombinezonu, ja zresztą też - był rozdarty i powiewający jak flaga. Złamałem też nartę - opowiadał gość Dwójki.

Stanisław Leszczyński to także twórca i dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa", krytyk, publicysta, menadżer, pedagog - wcześniej pełnił funkcję zastępcy dyrektora artystycznego Teatru Wielkiego Opery Narodowej. Był również dyrektorem nagrań Muzycznych PR, pierwszym dyrektorem i współtwórcą Studia Koncertowego Polskiego Radia - wówczas S1, dziś Studia im. Witolda Lutosławskiego.

Bohater audycji jest również wydawcą, pomysłodawcą i redaktorem płytowych wydań muzyki polskiej, w tym kroniki Konkursów Chopinowskich. Piastuje także stanowisko zastępcy dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina do spraw edukacji muzycznej, nagrań i koncertów. W swej gawędzie wspominał m.in. dzieciństwo w Kazimierzu Dolnym, znajomość z Włodzimierzem Kotońskim oraz współpracę z Polskim Radiem.

***

Tytuł audycji: Zapiski ze współczesności 

Przygotowała: Beata Stylińska

Gość: Stanisław Leszczyński (zastępca dyrektora Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina, dyrektor artystyczny festiwalu "Chopin i jego Europa")

Data emisji: 14-18.10.2019

Godzina emisji: 12.45

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stanisław Leszczyński: Chopina odkrywamy wciąż na nowo

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:02
- Mam nadzieję, że będzie możliwość powtarzania Konkursów Chopinowskich na Instrumentach Historycznych, podobnie jak tego wielkiego Konkursu, co pięć lat - mówił Stanisław Leszczyński, wicedyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń