X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Leszczyński: Chopina odkrywamy wciąż na nowo

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2019 19:02
- Mam nadzieję, że będzie możliwość powtarzania Konkursów Chopinowskich na Instrumentach Historycznych, podobnie jak tego wielkiego Konkursu, co pięć lat - mówił Stanisław Leszczyński, wicedyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.
Audio
  • Stanisław Leszczyński: Chopina odkrywamy wciąż na nowo (Wolna sobota/Dwójka)
Stanisław Leszczyński
Stanisław Leszczyński Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Jak podkreślał gość Dwójki, dzięki Konkursowi Chopinowskiemu na Instrumentach Historycznych możemy muzykę jego patrona (którą "wydaje się, że już do końca poznaliśmy") odkrywać wciąż na nowo. - Atmosfera wokół tego konkursu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania – mówił Stanisław Leszczyński.

W rozmowie również m.in. o programie konkursu, samych instrumentach historycznych ("one są bardzo chimeryczne") czy o wrażliwości współczesnego odbiorcy muzyki. Nie zabrakło także nawiązania do tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".

***

Stanisław Leszczyński to teoretyk muzyki, krytyk, publicysta, menadżer, pedagog. Szef działu muzyki klasycznej w Polskich Nagraniach (1979-1981), konsultant programowy Filharmonii Narodowej (1988-1991), dyrektor Nagrań Muzycznych Polskiego Radia (1991-1994) współtwórca i pierwszy dyrektor Studia koncertowego S-1 (obecnie im. Witolda Lutosławskiego).

Jest pomysłodawcą, redaktorem i wydawcą płyt z muzyką polską z udziałem m.in. Artura Rubinsteina, Marthy Argerich, Fou Ts'onga, Stanisława Skrowaczewskiego i Jerzego Maksymiuka. W końcu: twórcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego "Chopin i jego Europa".

Stanisław Leszczyński otrzymał Nagrodę Specjalną ministra kultury i dziedzictwa narodowego za szczególny wkład w jubileusz 200-lecia urodzin Fryderyka Chopina.

***

Tytuł audycji: Wolna sobota 

Prowadzi: Jerzy Kisielewski

Gość: Stanisław Leszczyński

Data emisji: 23.02.2019

Godzina emisji: 16.00


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mariusz Urbanek: karmienie wszy było ich polisą na życie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2018 15:00
- W okupowanym Lwowie zatrudnienie w Instytucie prof. Rudolfa Weigla dawało gwarancję, że nie zostanie się wywiezionym przez Niemców na roboty - opowiadał w Dwójce autor biografii naukowca, który wynalazł szczepionkę przeciwko tyfusowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Jaskanis: pałac w Wilanowie zaprasza gości od 1805 roku

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2018 16:28
- Stanisław Kostka Potocki z żoną Aleksandrą z Lubomirskich udostępnili pokoje pałacu wilanowskiego zwiedzającym 5 sierpnia 1805 roku. Z tego dnia pochodzi pierwszy wpis do księgi osób zwiedzających, prowadzonej do dzisiaj - przypominał w Dwójce dyrektor Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Miziołek: wszystko zmienił wykład o włoskim renesansie

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 11:01
- Gdy jeszcze studiowałem historię na Uniwersytecie Jagiellońskim, poszedłem na zajęcia z historyczką sztuki. Odbywały się one w Collegium Maius. Wyobraźnie to sobie Państwo: to wspaniałe muzeum, legenda Kopernika i opowieść o włoskim resesansie - mówił w Dwójce nowy dyrektor Muzeum Narodowego w Warszawie.
rozwiń zwiń