X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O radiu pisano już w siedemnastym wieku

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2015 21:00
– Francis Bacon wyobrażał sobie, że głos będzie podróżował w skrzynce, a po jej otwarciu będzie go można wysłuchać – mówił prof. Jerzy Limon, autor książki "Młot na poetów albo kronika ściętych głów".
Audio
  • O radiu pisano już w siedemnastym wieku (Dwukropek/Dwójka)
Francis Bacon (na rycinie pierwszy z lewej) był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli filozofii epoki odrodzenia i baroku
Francis Bacon (na rycinie pierwszy z lewej) był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli filozofii epoki odrodzenia i barokuFoto: Wikimedia/cc

W tekstach z XVI i XVII wieku z reguły wyobrażano sobie przyszłość jako przedłużenie teraźniejszości. – Ludzie mieli być w zasadzie tacy sami, mieszkać podobnie, ale mieć lepsze warunki życia. Pomijam rozmaite fantazje, utopie, antyutopie, wizje fantastycznych krajów czy marzenia o rosnących na drzewach kiełbasach w literaturze sowizdrzalskiej – opowiadał.

Przyszłość widziano jednak nie tylko w różowych barwach. Pewien XV-wieczny mnich w swoim dzienniku z przerażeniem opisywał nowy, straszny wynalazek, który doprowadzi do zgłupienia ludzkości. Była to prasa drukarska.

***

Tytuł audycji: Dwukropek
Prowadzący:
Dorota Gacek
Goście:
prof. Jerzy Limon
Data emisji:
26.02.2015
Godzina emisji:
18.00

mc/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybór poezji jest dziś wyborem samotności i bezimiennej sławy

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 21:00
- Młody twórca w świecie liberalnym, który mierzy się sukcesem, produktywnością, zyskiem, pieniądzem, nie ma wielkiego powodu, żeby chwalić się, że jest poetą - mówił w Dwójce prof. Piotr Śliwiński.
rozwiń zwiń