X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Przygoda z Miłoszem dużo mnie kosztowała"

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2015 19:00
- Nie myślałam, że ta praca zajmie mi osiem lat i że będę kimś w charakterze żony - opowiadała w Dwójce Agnieszka Kosińska, sekretarka Czesława Miłosza.
Audio
  • Agnieszka Kosińska o książce "Miłosz w Krakowie". Rozmawia Andrzej Franaszek (Dwukropek/Dwójka)
Największym pragnieniem Miłosza było zostanie mistykiem - mówiła w Dwójce Agnieszka Kosińska (na zdjęciu Czesław Miłosz z żoną Carol)
"Największym pragnieniem Miłosza było zostanie mistykiem" - mówiła w Dwójce Agnieszka Kosińska (na zdjęciu Czesław Miłosz z żoną Carol)Foto: PAP/Jacek Bednarczyk
Lata spędzone w domu noblisty Agnieszka Kosińska opisała w książce "Miłosz w Krakowie". Złożyły się na nią zapiski z prowadzonego przez nią dziennika. Autorka opowiadała w audycji "Dwukropek", że notowanie scenek i rozmów z Miłoszem stanowiło dla niej przede wszystkim zabieg higieniczny: - W ten sposób czyściłam pole przed każdym następnym dniem pracy. To było konieczne, żeby przeżyć...
***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Gość: Agnieszka Kosińska

Data emisji: 7.05.2015

Godzina emisji: 18.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miłosz nie istniał, a hippisi byli najgorsi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2015 18:00
W 25. rocznicę zniesienia w Polsce cenzury prof. Rafał Habielski wspominał w Dwójce o działalności tej orwellowskiej z ducha instytucji.
rozwiń zwiń