X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mrożek i Tyrmand. Rozterki emigranta zapisane w listach

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 15:50
- Obaj zaczynają pisać do siebie w trudnym momencie życia. Można powiedzieć, że przebywając na emigracji, nadziewają się na ostrze swojego losu i te listy są tego zapisem - powiedział Marek Zaleski.
Audio
  • Tadeusz Nyczek i Marek Zalewski o korespondencji między Mrożkiem i Tyrmandem (Dwukropek/Dwójka)
W emigracyjnym labiryncie
"W emigracyjnym labiryncie"Foto: (zdj. ilustracyjne)

Goszczący w Dwójce krytyk literacki opowiadał o książce "W emigracyjnym labiryncie", będącej zbiorem korespondencji z lat 1965-1982 pomiędzy Sławomirem Mrożkiem a Leopoldem Tyrmandem.

- W listach widzimy jak Tyrmand stawia pierwsze kroki w USA, Mrożek zaś zdaje się przeżywać lęk związany z sukcesem, jaki odniósł w Europie za sprawą "Tanga" - dodał Marek Zaleski, z którym zgadza się goszczący również w audycji krytyk literacki Tadeusz Nyczek.

- Mrożek był egocentrykiem i człowiekiem depresyjnym, który wciąż dłubał się w sobie i lubił analizować swoje stany psychiczne - powiedział Nyczek.

Z jakimi innymi problemami zmagał się Sławomir Mrożek i jakie było podejście obu pisarzy do życia na emigracji i jak kształtował się ich stosunek do polskości ? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Dwukropek

Prowadzi: Andrzej Franaszek

Goście: krytycy literaccy: Marek Zaleski, Tadeusz Nyczek

Data emisji: 1.12.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Proces" i inne lektury. Dwójka zaczytana jesienią

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2016 15:22
W jesiennej ramówce Dwójki w paśmie "Książka do słuchania" czeka na Państwa siedem premierowych adaptacji znakomitych dzieł polskiej i światowej literatury. Wśród nich - "Proces" Franza Kafki w interpretacji Piotra Adamczyka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patrick deWitt, western i tragikomizm z Kanady

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2017 18:10
- Humor jest dla jedynym sposobem na to, by szczęśliwie przejść przez życie, nawet w obliczu wielu trudności. Tę samą zasadę stosuję w swoich książkach – powiedział Patrick deWitt, głośny kanadyjski pisarz i scenarzysta.
rozwiń zwiń