X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rymkiewicz czyta Mickiewicza

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 11:17
W audycji "Dwukropek" analizowaliśmy mickiewiczowski cykl Jarosława Marka Rymkiewicza, który pisarz zainicjował w roku 1987.
Audio
Jarosław Marek Rymkiewicz
Jarosław Marek RymkiewiczFoto: PAP/GRZEGORZ JAKUBOWSKI

Jarosław Gajewski 1200.jpg
Śladami Mickiewicza z Jarosławem Markiem Rymkiewiczem

"Pełne tajemnic życie Mickiewicza jest wzorem, archetypem życia polskiego. Dotykając tych tajemnic, starając się je przeniknąć i nazwać, dotykamy tajemnic naszego tutaj na ziemi życia. Kto opowiada o jego życiu, opowiada więc - choćby nawet o tym nic nie wiedział - o sobie samym, o tajemnicach własnego istnienia - pisze w książce "Żmut" Jarosław Marek Rymkiewicz.

Tom otwierający cykl "Jak bajeczne żurawie" ukazał się w Instytucie Literackim w Paryżu w 1987 roku. Potem już po 1989 roku ukazywały się kolejne książki z tego mickiewiczowskiego cyklu Rymkiewicza - "Baket", "Kilka szczegółów", "Do Snowia i dalej", "Głowa owinięta koszulą"  i wieńczący cykl tom "Adam Mickiewicz odjeżdża na zółtym rowerze". W nim z kolei autor pisze "Istniejemy tu tylko dlatego, że jesteśmy opowieścią, która sama siebie opowiada".


Mickiewicz_Cytaty_1200x660.jpg
"Czterdzieści i cztery". Najlepsze cytaty Mickiewicza

O mickiewiczowskim cyklu Jarosława Marka Rymkiewicza rozmawiali prof. Marzena Woźniak-Łabieniec, prof. Mikołaj Sokołowski, dr Przemysław Dakowicz i dr Grzegorz Marzec.

Przypominieliśmy także wypowiedzi Jarosława Marka Rymkiewicza z audycji Iwony Smolki nadanej w Dwójce w 1990 roku.

***

Tytuł audycji: Dwukropek 

Prowadzi: Dorota Gacek

Data emisji: 8.02.2019

Godzina emisji: 21.30

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nieustanna rozmowa z przeszłością”. Twórczość Jarosława Marka Rymkiewicza

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2018 19:00
- We wszystkich swoich  książkach powraca on jako pisarz filozoficzny, metafizyczny - mówił prof. Maciej Urbanowski w audycji poświęconej znakomitemu poety i znawcy literatury romantycznej. 13 lipca Jarosław Marek Rymkiewicz skończył 83 lata.
rozwiń zwiń