X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Było co najmniej kilku Sokratesów

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 13:30
– Niezmiernie trudno powiedzieć, jaki był prawdziwy Sokrates. Jego wariantów mamy w historii dziejów sporo – mówił w Dwójce teolog i filolog dr Dariusz Karłowicz.
Audio
  • Było co najmniej kilku Sokratesów (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Mark L. McPherran w książce Religia Sokratesa zastanawia się, czy myśl greckiego filozofa daje się pogodzić z chrześcijaństwem
Mark L. McPherran w książce "Religia Sokratesa" zastanawia się, czy myśl greckiego filozofa daje się pogodzić z chrześcijaństwemFoto: Wikimedia/CC

– Sokrates już za swojego życia wywoływał bardzo skrajne i niespójne reakcje – powiedział gość audycji. – W oczach Arystofanesa był filozofem natury, gorszycielem uczącym podejrzanych sztuczek erystycznych, m.in. tego, jak wygrywać w sądzie. Ten sam Sokrates jest jednak mistrzem duchowym Platona i bardzo wielu filozofów – dodał.

Sokrates Arystofanesa, Sokrates Platona i Sokratesowie innych filozofów przeczą sobie nawzajem. W wydaniu polskim uczony jest radykalnym racjonalistą, dla którego sprawy religii wydają się czymś obcym. Tymczasem, jak przekonuje Mark L. McPherran w swojej "Religii Sokratesa", filozof ten ma bardzo dużo wspólnego z Jezusem Chrystusem...

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Mateusz Matyszkowicz

Goście: dr Dariusz Karłowicz (teolog i filolog klasyczny)

Data emisji: 9.12.2014

Godzina emisji: 21.30

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Uciekający Bóg znajduje schronienie w każdym z nas

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2013 08:00
To jedna z wielu niezwykłych myśli, jakie odnaleźć można w "Homiliach na ewangelie dzieciństwa". O książce Ryszarda Przybylskiego z prof. Zbigniewem Mikołejko rozmawiała Joanna Szwedowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiem, czy nic nie wiem. Czy Sokrates jest aktualny?

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 17:00
Największym dziełem Sokratesa było jego własne życie. Miał powiedzieć "Wiem, że nic nie wiem". Czy w dobie społeczeństwa informacyjnego może to być ciągle aktualna dewiza?
rozwiń zwiń