X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Był powietrzem Krakowa". 20 lat bez Skrzyneckiego

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2017 12:00
- Nikt na świecie nie przyjmował kwiatów jak on, bo nikt nie miał w oczach takiego zdziwienia i podziękowania, nawet kobiety. Uwielbiałem kupować mu kwiaty – mówił o słynnym współtwórcy Piwnicy pod Baranami aktor Jan Nowicki.
Audio
  • Wspomnienie o Piotrze Skrzyneckim (Spotkania po zmroku/Dwójka)
27 kwietnia mija 20 lat od śmierci Piotra Skrzyneckiego. Na zdj. z 1964 roku artysta zapowiada nowy program Piwnicy pod Baranami
27 kwietnia mija 20 lat od śmierci Piotra Skrzyneckiego. Na zdj. z 1964 roku artysta zapowiada nowy program Piwnicy pod Baranami Foto: PAP/CAF

leszek długosz - czyta w tpr-2_1200.JPG
"Pod Baranami. Ten szczęsny czas...". Fragmenty książki wspomnieniowej Leszka Długosza

27 kwietnia mija 20 rocznica śmierci legendy Krakowa. Poeta Leszek Długosz tłumaczył w Dwójce, na czym polegał fenomen Piotra Skrzyneckiego. - Nie stworzył żadnego autonomicznego dzieła, ale robił coś lepiej niż inni: budował klimat. Zostawił po sobie pewien styl i jakość, które określiły krakowskie środowisko na długo.

Leszek Długosz zwracał uwagę na autentyczną niechęć Skrzyneckiego do pieniędzy. – Gdy je miał, to wpadał w nerwy, wydawał je szybko na bankiety albo wykupywał pół stoiska u kwiaciarki i potem rozdawał je napotkanym ludziom.

Współtwórca Piwnicy pod Baranami Kazimierz Wiśniak wspominał, skąd się wzięła broda u Skrzyneckiego. Z kolei dziennikarka Jolanta Drużyńska mówiła, w jaki sposób Skrzynecki pojawił się w Krakowie.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Przygotował: Dawid Dziedziczak

Goście: Jan Nowicki, Leszek Długosz, Kazimierz Wiśniak, Jolanta Drużyńska i Sebastian Kudas

Z nagrań archiwalnych: Piotr Skrzynecki

Data emisji: 25.04.2017

Godzina emisji: 21.30

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czarodziej słowa i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 15:12
15 lat temu zmarł Piotr Skrzynecki – współtwórca i konferansjer legendarnego krakowskiego kabaretu, Piwnicy pod Baranami. Zapraszamy do wysłuchania wspomnień o tym wyjątkowym artyście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Chwedczuk. Człowiek spod Baranów

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 13:00
Zapraszamy do wysłuchania pięciu nagrań wspomnień scenografa teatralnego, telewizyjnego i filmowego, współtwórcy Piwnicy pod Baranami, męża niedawno zmarłej Xymeny Zaniewskiej.
rozwiń zwiń