X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po 2. etapie Konkursu Fitelberga. "To był wysoki próg"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2017 11:30
- Prawdziwym sprawdzianem umiejętności są tu akompaniamenty, szczególnie trudne dla młodych dyrygentów - podkreślał Wojciech Michniewski, podsumowując 2. etap X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach.
Audio
  • Podsumowanie 2. etapu X Międzynarodowego Konkursu Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Katowicach (Spotkania po zmroku/Dwójka)
Boon Hua Lien z Singapuru - jeden z uczestników 2. etapu, który dostał się do finałowej szóstki Konkursu
Boon Hua Lien z Singapuru - jeden z uczestników 2. etapu, który dostał się do finałowej szóstki Konkursu Foto: mat. prom. organizatora

Avni_Bar_1200.jpg
Konkurs Dyrygentów im. Grzegorza Fitelberga w Dwójce

- Drugi etap stawiał dużo większe wymagania niż pierwszy. Dużo większym wyzwaniem jest na przykład zmierzenie się z muzyką Brahmsa czy Czajkowskiego, zwłaszcza jeśli jest to VI Symfonia – wyliczał gość Dwójki. Jak zaznaczył, szczególnie trudne dla młodych uczestników Konkursu były akompaniamenty. - Tego trudno jest się nauczyć teoretycznie, tę umiejętność nabywa się z doświadczenia, którego ci młodzi dyrygenci nie mieli.

Jak oceniać werdykt jury po drugim etapie Konkursu? Czy kogoś zabrakło w gronie finalistów? Czy po pierwszym etapie można było już typować tych, którzy powinni się znaleźć w finale? Jak wypadli polscy uczestnicy Konkursu? To tylko niektóre pytania, na które odpowiedzi znaleźć można w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzą: Róża Światczyńska i Andrzej Sułek

Goście: Wojciech Michniewski (dyrygent, pedagog) i Adam Rozlach  (dziennikarz muzyczny PR)

Data emisji: 23.11.2017

Godzina emisji: 21.30

jp/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Konkurs im. G. Fitelberga. "To promocja polskiej muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 19:45
- W trzecim etapie uczestnicy konkursu zmierzą się z potężną symfoniką. Naczelne miejsce znajdzie tu m.in. II Symfonia Lutosławskiego, uznawana za największe arcydzieło muzyki XX wieku - powiedział Mirosław Jacek Błaszczyk, dyrektor artystyczny rozpoczynającego się 17 listopada konkursu dyrygentów.
rozwiń zwiń