X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobry nauczyciel to warunek kariery śpiewaka"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 15:00
- Jestem wdzięczny mojej profesor Annie Radziejewskiej. Więź z nauczycielem bardzo pomaga nie tylko w kształceniu głosu, ale jest niezbędna w rozwoju śpiewaka jako osoby i artysty – mówił w Dwójce znakomity kontratenor Jakub Józef Orliński.
Audio
  • Spotkanie z Jakubem Józefem Orlińskim (Wieczór operowy Dwójki)
Jakub Józef Orliński
Jakub Józef OrlińskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

dariusz kwiecień - j hawryluk 1200.JPG
Mariusz Kwiecień: nie jestem typowym śpiewakiem operowym

Z Jakubem Józefem Orlińskim rozmawialiśmy przed spektaklem zaprezentowanej na prestiżowym Festiwalu w Aix-en-Provence opery Francesco Cavalli "Erismena", w której wystąpił w roli Orimena.

- Akademia Operowa to niesamowite miejsce, to prawdziwe okno na świat. Dzięki pracującym tam profesorom zdobyłem wszystko,  wykształciłem słuch, poznałem teorię i historię muzyki. Tu też zdobyłem licencjat - powiedział śpiewak.

Nasz gość opowiadał nie tylko o swojej edukacji, ale także o zwycięskim konkursie w Metropolitan Opera czy o… viralu w serwisie Facebook. Nie zabrakło również opowieści o retransmitowanym w Dwójce spektaklu z Aix-en-Provence.

Czy zaczynając swoja trudną drogę do sukcesu Jakub Józef Orliński znał nuty? Gdzie po raz pierwszy zetknął się ze śpiewem? Co podczas studiów muzycznych dawało mu najwięcej satysfakcji? Jakie miejsce w jego życiu zajmuje taniec? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Rozmawiała: Magdalena Łoś

Gość: Jakub Józef Orliński (śpiewak, kontratenor)

Data emisji: 16.06.2018

Godzina emisji: 19.30

Rozmowa została wyemitowana w audycji Wieczór operowy.

mko


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Za kulisami "Napoju miłosnego" w Teatrze Wielkim w Poznaniu

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 08:43
W cyklu "Przed premierą" zapraszamy na reportaż z prób do cieszącej się niesłabnącą popularnością opery Gaetano Donizettiego.
rozwiń zwiń