X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Tajemnice Coco Chanel

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2012 10:53
On był szarmancki i uwodzicielski. Ona miała wątpliwości, czy zadawać się z Niemcem, ale nie mogła się oprzeć. Trwała wojna. Coco Chanel i baron von Dincklage zostali kochankami. O romansie plotkował cały Paryż...
Audio
Coco Chanel
Coco Chanel Foto: public domain

Gabriela Chanel, znana współczesnym i potomnym jako Coco, wychowała się w sierocińcu. Trafiła tam po śmierci matki, gdy ojciec porzucił ją i jej siostry. Porzucenie przeżyła również później, gdy miłość jej życia – Arthur Capel – ożenił się z inną.

- Sama mówiła, że poślubiła dom mody – mówiła Ewa Krajewska, prezenterka telewizyjna i ekspertka mody. – W sierocińcu nauczyła się polegać tylko na sobie. Była niezależna i samodzielna, ale była też duszą towarzystwa.

Zaczynała od zera, była zdeterminowana, by odnieść sukces, zdobyć pieniądze. I władzę. To są cechy wspólne wielu biografiom ludzi sukcesu.

- Arthur Capel wprowadził ją w kręgi arystokracji. Nie zapraszano jej, bo pochodziła z nizin społecznych. Capel zaczął więc zapraszać arystokrację do nich. Sfinansował też jej pierwszy butik.

Chanel była bardzo wysportowana, uprawiała narciarstwo, polo i jazdę konną. Jej stroje – proste, wzorowane na męskich, skromne i wygodne – powstały z chęci dostosowania kobiecego ubioru do potrzeb aktywnego życia.

W audycji Hanny Marii Gizy mówiono nie tylko o modzie, ale również o kontrowersjach wokół postaci Coco Chanel, o tym, kto zaprojektował logo jej firmy i skąd się wziął jej pseudonim. Zapraszamy do słuchania.Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Chanel No. 5 powstały z płomiennego romansu

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2010 10:35
Sekretny związek francuskiej projektantki mody z rosyjskim kompozytorem Igorem Strawińskim sprawił, że jej praca stała się bardziej twórcza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Z najwyższej półki": Haszczyński, Pielewin, Sarzyński i inni…

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2012 15:00
W ostatnich miesiącach informacje o wydarzeniach w Afryce północnej i na Półwyspie Arabskim trafiały na pierwsze strony gazet, to od nich rozpoczynały się radiowe i telewizyjne serwisy informacyjne.
rozwiń zwiń