Polskie Radio
Section05
Libia

Ceny ropy i miedzi ponownie w górę. Powodem poważne zakłócenia dostaw obu surowców

Ropa Brent na rynkach paliw ponownie powyżej 100 dolarów. Inwestorzy zareagowali na zobowiązania chińskich władz do zniwelowania szkód w gospodarce wywołanych falą blokad w czasie walki z COVID-19. Do tego doszło do zakłóceń w dostawach ropy z Libii, co powoduje zacieśnienie sytuacji podażowej na rynkach paliw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa wojna na Ukrainie Libia sankcje Unii Europejskiej Chiny

Łukaszenko coraz brutalniejszy wobec opozycji

Białoruskie siły bezpieczeństwa zamordowały aktywistę, 31-letniego Romana Bandarenkę. Na cmentarzu żegnały go tysiące ludzi. Tymczasem zatrzymano dziennikarkę, która wyśledziła, jak władze zacierały tropy prowadzące do jego zabójców. Na Białorusi powiało chłodem, jakiego jeszcze nie znano. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Żakowski Białoruś Unia Europejska Aleksander Łukaszenka protest demonstracje Mołdawia Bułgaria Macedonia Północna Libia polityka konflikty międzynarodowe Agnieszka Bryc Magdalena El Ghamari Trójka społeczeństwo

"Turcja narusza suwerenność Cypru i Grecji". Repetowicz o konflikcie w basenie Morza Śródziemnego

- Turcja od dawna jest w konflikcie z Grecją i Cyprem, gdyż okupuje północną część Cypru, który jako państwo uznaje jedynie Turcja. To państwo regularnie i na masową skalę narusza również przestrzeń Grecji. powiedział w Polskim Radiu 24 z portalu Defence24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Turcja Grecja Cypr Francja Egipt Libia konflikty międzynarodowe Morze Śródziemne Magdalena Złotnicka