X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowe dramaty kobiet

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 15:43
W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Teatru rozmawialiśmy o polskiej dramaturgii współczesnej w ujęciu dramatopisarek.
Audio
Julia Holewińska, Małgorzata Sikorska- Miszczuk i Magda Fertacz.
Julia Holewińska, Małgorzata Sikorska- Miszczuk i Magda Fertacz.Foto: Wojciech Kusiński/PR

Gośćmi audycji byli: Magda Fertacz – laureatka pierwszej edycji Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej za sztukę "Trash story"; Julia Holewińska – laureatka Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej w roku 2010 za sztukę "Ciała obce" i Małgorzata Sikorska- Miszczuk – autorka sztuk nagradzanych na różnych przeglądach i konkursach (między innymi na Festiwalu "Dwa Teatry" w Sopocie za  utwór "Walizka").

Autorki te nie tylko zdobywają nagrody za teksty, nagradzane są też za spektakle według ich utworów, wystawiane zarówno w teatrach polskich, jak i zagranicznych. Ich teksty adaptowane były też dla teatru radiowego. 

W rozmowie prowadzonej przez Iwonę Malinowską młode dramaturżki (by przywołać formę przywołaną przez Julię Holewińską) opowiadały o swojej drodze do pisania dla teatru, o tematach, które rozwijają w swoich sztukach (choćby: na nowo ujęta problematka historyczna), o młodym teatrze.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy (z przyczyn formalno-prawnych usunęliśmy z audycji fragmenty radiowych adaptacji omawianych sztuk).

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tragedia odrzuconego opozycjonisty w "Scenie teatralnej Trójki"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2011 11:00
Inspiracją dla Julii Holewińskiej, autorki "Ciał obcych" był reportaż Jacka Hugo-Badera o Marku Hołuszko - polskim opozycjoniście, który postanowił zmienić płeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie powtarzać siebie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 09:30
Spotkanie z dramatopisarką i scenarzystką Małgorzatą Sikorską-Miszczuk.
rozwiń zwiń