Trzy "K" dla Oskara Kolberga

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2014 15:00
W "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy Państwa do Radomia na II Festiwal K.K.K. Kontrolowany Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu, którego patronem jest Oskar Kolberg.
Audio
  • Piotr Gliński z Kapeli ze Wsi Warszawa o II Festiwalu K.K.K. Kontrolowany Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu (Poranek Dwójki)
Drzeworyt, A. Regulski, wg rys. F. Tegazzo, ze zbiorów Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze
Drzeworyt, A. Regulski, wg rys. F. Tegazzo, ze zbiorów Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze

Tym razem, z okazji Roku Kolbergowskiego, wszystkie wydarzenia odnosić się będą do ludowej tradycji, ukazując w formie koncertów, wykładów i warsztatów jej współczesne reinterpretacje. Trzy dni i trzy litery "K": Kwadrofonik - Kapela ze Wsi Warszawa - Kilar. Trzy litery "K" - jak Kolberg. Naszym gościem był Piotr Gliński z Kapeli ze Wsi Warszawa.

Dwójka na Rok Kolberga - zobacz więcej>>>

W audycji rozmawialiśmy również z dyrygentem Alexandrem Liebreichem, który poprowadzi niedzielny koncert zamykającym Festiwal Witolda Lutosławskiego "Łańcuch XI".

Panufnik na Festiwalu Lutosławskiego>>>

Sobotnia folkowa płyta "Poranka Dwójki" to tym razem "Wild music from the heart of Poland" dołączona do wydawanego w Wielkiej Brytanii czasopisma Songlines, która zawiera 25 utworów z dziką polską muzyką.

Audycję przygotowała Anna Szewczuk

Drzeworyt,
Drzeworyt, A. Regulski, wg rys. F. Tegazzo, ze zbiorów Muzeum im. Oskara Kolberga w Przysusze, za zgodą IMIT

mc/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak