X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Olejniczak: jubileusz Letniej Filharmonii AUKSO to czas wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 12:00
XV Letnia Filharmonia AUKSO, jak przystało na edycję jubileuszową, zachwyci rozmachem. Wydarzenie odbędzie się nie tylko w Suwałkach, ale zawędruje też w Pieniny.
Audio
  • O XV edycji Letniej Filharmonii AUKSO mówili Justyna Rekść-Raubo i Janusz Olejniczak (Dwójka/Poranek Dwójki)
  • O planach Capelli Cracoviensis opowiada Paweł Szczepanik (Dwójka/Poranek Dwójki)
Janusz Olejniczak
Janusz Olejniczak Foto: Grzegorz Śledź

Odbywający się co roku festiwal o szerokim spektrum artystycznym i kulturowym, którego głównym atutem jest wyjątkowo wysoki poziom muzyczny, związany jest z rozwojem jednej z najlepszych orkiestr kameralnych w Polsce - Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia. Już od 14 lat (do roku 2009 we współpracy z Domem Pracy Twórczej w Wigrach) Festiwal daje niezwykle rzadką w Polsce północno-wschodniej okazję usłyszenia najwybitniejszych muzyków.

25 lipca rozpocznie się jubileuszowa, XV edycja Letniej Filharmonii AUKSO. W inauguracyjnym koncercie, na dużej scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, udział weźmie m.in. Janusz Olejniczak. Jest on związany z inicjatywą od samego początku. - Pragnę podkreślić, że wydarzenie odbędzie się w nowe, wspaniałej sali. Byłem zszokowany widząc ją pierwszy raz. Świetna akustyka, godna wielu ciepłych słów dyrekcja… to wszystko sprawia, że Suwałki na dobrą sprawę doczekały się filharmonii. Fakt, że odbędzie się tam koncert jubileuszowy, skłania do refleksji i wzruszeń. Zmieniło się na dobrą sprawę wszystko, tylko nasza muzyka jest taka sama. Tym większym zaszczytem będzie możliwość zaprezentowania jej po raz kolejny - powiedział w "Poranku Dwójki" Olejniczak.

W roku 2014 po raz pierwszy odbędzie się południowa odsłona festiwalu - w Pieninach. Do niezwykle malowniczego zakątka Polski organizatorzy zapraszają w dniach 8-10 sierpnia.

mm, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Richard Blackford: to zwierzęta nauczyły nas tańczyć i śpiewać

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2014 13:00
- Ludzie nie mają monopolu na muzykowanie. Zwierzęta wydobywają dźwięki używając nie tylko własnych gardeł, lecz także środowiska, a nawet prostych instrumentów - uważa twórca "The Great Animal Orchestra". Symfonia Blackforda została prawykonana w sobotę na Festiwalu Muzycznym w Cheltenham oraz na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor Promsów: wprowadzanie zmian to stały element naszego programu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2014 18:00
- Na Cage’a, Stockhausena czy Birtwistle’a przychodzą do nas tłumy podobne do tych, które czekają na wykonanie IX Symfonii Beethovena - podkreślał Roger Wright w rozmowie z Barbarą Schabowską. Dyrektor Promsów rozstaje się z festiwalem pełen dumy.
rozwiń zwiń