Powstanie Warszawskie na Stadionie Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 17:40
W czwartek o poranku przedstawimy Państwu relację ze środowego przedpremierowego pokazu filmu "Miasto 44" Jana Komasy.
Materiały promocyjne filmu Miasto 44
Materiały promocyjne filmu "Miasto '44"Foto: mat. promocyjne

Najnowszy obraz  twórcy m.in. chwalonej przez krytykę "Sali samobójców" jeszcze przed premierą wywołuje wiele emocji. W filmie "Miasto 44" nie brak scen batalistycznych, choć jego twórcom chodziło głównie o pokazanie sfery obyczajowej w czasach Powstania Warszawskiego. Do kin obraz trafi 19 września. O środowym pokazie przedpremierowym na Stadionie Narodowym porozmawiamy o godz. 8.35.

A godzinę wcześniej zajrzymy do Wrocławia na Festiwal Nowe Horyzonty.

Ponadto w programie: wiadomości, przegląd prasy, "Archiwalnia", "Piosenka z rekomendacją" (w tym tygodniu poleca Andrzej Markowski) oraz konkurs "Płyta tygodnia”. To utwory na fortepian i skrzypce Józefa Elsnera w wykonaniu Sławomira Tomasika i Edwarda Wolanina - album wydała firma FFV Records pod patronatem Programu 2 i Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Na "Poranek Dwójki" zaprasza Tomasz Obertyn.

31 lipca (czwartek), godz. 6.00-9.00

mm/jp

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik - człowiek, który wziął dźwięk do ręki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 15:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o filmie "15 stron świata”, którego bohaterem jest pionier polskiej muzyki eksperymentalnej. Dokument Zuzanny Solakiewicz będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno; zaprezentowany zostanie też na Nowych Horyzontach we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: "Miasto 44" to będzie potężne uderzenie emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:10
30 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczysty pokaz filmu o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44". W wydarzeniu weźmie udział 10 tys. widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie: z pieśnią na ustach, świadomi ceny szli w bój

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 13:10
"Warszawianka”, "Hej, chłopcy, bagnet na broń”, "Warszawskie dzieci” i wiele innych pieśni zagrzewało do boju warszawskich powstańców w sierpniu 1944 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:25
"Pamiętnik z powstania…” Mirona Białoszewskiego czytany przez samego autora oraz premierowe słuchowisko na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego "Zośka/Parasol" oraz "Pamiętników 'Zośki" to tylko niektóre z audycji specjalnych Dwójki związanych z rocznicą 1 sierpnia 1944.
rozwiń zwiń