X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Miasto 44" - film batalistyczny, fikcja, musical… Różne reakcje na obraz Jana Komasy

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 15:00
- My mieliśmy także życie osobiste, nie tylko wojskowe, a w filmie tylko strzelają i burzą - mówiła uczestniczka Powstania Warszawskiego po pokazie filmu "Miasto 44”. Obraz budzi kontrowersje, ale niemal wszyscy widzowie zgadzają się, że był on potrzebny.
Audio
  • "Miasto 44", film historyczny, batalistyczny, musical - różne reakcje na obraz Jana Komasy (poranek Dwójki)
  • Ks. Andrzej Luter recenzuje film "Miasto 44" Jana Komasy (Wybieram Dwójkę)
  • Podczas festiwalu Nowe Horyzonty z synem reżysera Alejandro Jodorowsky’ego, Adamem rozmawiała Monika Zając (Poranek Dwójki)
Widzowie przed uroczystym pokazem filmu Miasto 44 na Stadionie Narodowym w Warszawie
Widzowie przed uroczystym pokazem filmu "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Serwis specjalny POWSTANIE WARSZAWSKIE >>>

Około 12 tys. osób, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani Powstania Warszawskiego, wzięło udział w pokazie specjalnym filmu fabularnego "Miasto 44" na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Zorganizowany z rozmachem pokaz na piłkarskiej arenie nie zdał jednak do końca egzaminu. - Dźwięk się odbijał, słychać było echo, ale przestrzeń Stadionu Narodowego robiła wrażenie - mówiła w „Poranku Dwójki” Olga Święcicka, dziennikarka.

Na Stadionie Narodowym można było spotkać zarówno uczestników Powstania Warszawskiego, jak też młodych ludzi, którzy tamten czas znają jedynie z podręczników historii. - Od kilkunastu dni w Warszawie mamy upały. Wielu weteranów było zmęczonych warunkami atmosferycznymi, ale też z powodu późnej pory pokazu, jednak Marek Konrad, który rzadko występuje w takiej roli, po mistrzowsku poprowadził część oficjalną - dodawała Olga Święcicka

Dawid Dziedziczak, który zbierał opinie na temat filmu, dodał, że wśród samych powstańców pojawiły się bardzo różne reakcje na obraz Jana Komasy. - Jedni wyrażali entuzjazm z powodu powstania filmu; inni mówili, że to, co zobaczyli, nie do końca jest zgodne z prawdą - podkreślał Dziedziczak.

Dosyć ciepło wypowiedziłą się natomiast na temat obrazu Jana Komasy krytyk filmowy ks. Andrzej Luter.

W filmie "Miasto 44" nie brakuje scen batalistycznych, choć jego twórcom chodziło głównie o pokazanie sfery czasów Powstania Warszawskiego.

Do dystrybucji kinowej w całej Polsce dramat wojenny "Miasto 44" trafi 19 września. Wcześniej będzie prezentowany - w konkursie głównym, walcząc o Złote Lwy - na 39. festiwalu w Gdyni, który potrwa od 15 do 20 września.

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Dwójki>>>

Zapraszamy do wysłuchania nagrań z "Poranku Dwójki". Zajrzeliśmy też do Wrocławia na Festiwal Nowe Horyzonty.

ah/mm

Radiowa Mapa Powstania Warszawskiego>>>

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eugeniusz Rudnik - człowiek, który wziął dźwięk do ręki

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 15:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o filmie "15 stron świata”, którego bohaterem jest pionier polskiej muzyki eksperymentalnej. Dokument Zuzanny Solakiewicz będzie miał premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno; zaprezentowany zostanie też na Nowych Horyzontach we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Komasa: "Miasto 44" to będzie potężne uderzenie emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2014 16:10
30 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się uroczysty pokaz filmu o Powstaniu Warszawskim "Miasto 44". W wydarzeniu weźmie udział 10 tys. widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie Warszawskie: z pieśnią na ustach, świadomi ceny szli w bój

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 13:10
"Warszawianka”, "Hej, chłopcy, bagnet na broń”, "Warszawskie dzieci” i wiele innych pieśni zagrzewało do boju warszawskich powstańców w sierpniu 1944 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

70. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego na antenie Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 10:25
"Pamiętnik z powstania…” Mirona Białoszewskiego czytany przez samego autora oraz premierowe słuchowisko na podstawie książki Aleksandra Kamińskiego "Zośka/Parasol" oraz "Pamiętników 'Zośki" to tylko niektóre z audycji specjalnych Dwójki związanych z rocznicą 1 sierpnia 1944.
rozwiń zwiń