Jak Gestapo przyszło na kolację. Teatralny Debiut Borysa Lankosza

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 15:00
– Każdy ma nadzieję, że to nigdy go nie spotka. Ten tekst mówi o naszych lękach – mówił Borys Lankosz, który reżyseruje "Kolację kanibali" w Teatrze Polonia.
Audio
  • Jak Gestapo przyszło na kolację. Teatralny Debiut Borysa Lankosza (Poranek Dwójki)
  • Krzysztof Sadowski zaprasza na 56. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree (Poranek Dwójki)
Twórca filmu Rewers Borys Lankosz będzie reżyserować sztukę francuskiego dramaturga ormiańskiego pochodzenia Vahgo Katchy
Twórca filmu "Rewers" Borys Lankosz będzie reżyserować sztukę francuskiego dramaturga ormiańskiego pochodzenia Vahégo KatchyFoto: PAP/Leszek Szymański

Tekst Vahégo Katchy stał się kanwą scenariusza filmu z 1960 r., ale na prawdziwe odkrycie dzieło pisarza czekało do 2010 r., gdy jego sceniczną adaptację wystawiono w Paryżu. – To perfekcyjnie napisana historia. Spektakl odniósł ogromny sukces, dostał wiele nagród, wystawiono go prawie 700 razy – powiedział Borys Lankosz.

Teraz "Kolację kanibali" będą mogli obejrzeć widzowie Teatru Polonia w Warszawie. Historia okrutnej gry, którą oficerowie Gestapo prowadzą z uczestnikami urodzinowej kolacji, jest dla reżysera opowieścią o człowieczeństwie w skrajnej sytuacji.

***

Ponadto w audycji Krzysztof Sadowski zapraszał na rozpoczynający się 8 listopada 56. Międzynarodowy Festiwal Jazz Jamboree.

Prowadzenie: Piotr Kędziorek
Goście: Borys Lankosz (reżyser filmowy i teatralny), Krzysztof Sadowski (pianista, organista i kompozytor jazzowy)
Tytuł audycji: "Poranek Dwójki"

Data emisji: 5.11.2014
Godzina emisji:
6.00

mc/bch

Czytaj także

Zimny drań i mizogin. Więckiewicz w dreszczowcu Lankosza

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2014 11:00
Robert Więckiewicz, ulubiony aktor Zygmunta Miłoszewskiego, zagra główną rolę w ekranizacji powieści tego pisarza "Ziarno prawdy". – Choć nie jest tak przystojny jak prokurator Szacki, jestem pewien, że jako ten bohater będzie zjawiskowy – mówił w Dwójce autor książki.
rozwiń zwiń