Kędzierzawska o filmie "Żużel": chcemy pracować z prawdziwymi żużlowcami

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2014 10:30
- Jestem fanką żużlowców. Nie śledzę kto wygrał, ale fascynuje mnie ich podejście do życia - mówiła Dorota Kędzierzawska, która pracuje nad filmem "Żużel”.
Audio
  • Kędzierzawska o filmie "Żużel": chcemy pracować z prawdziwymi żużlowcami (Poranek Dwójki)
Żużel, do którego Dorota Kędzierzawska (na zdj.) sama napisała scenariusz, będzie kolejnym jej filmem zrealizowanym wspólnie z operatorem Arthurem Reinhartem
"Żużel", do którego Dorota Kędzierzawska (na zdj.) sama napisała scenariusz, będzie kolejnym jej filmem zrealizowanym wspólnie z operatorem Arthurem Reinhartem Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Zdjęcia do nowego filmu Doroty Kędzierzawskiej o roboczym tytule "Żużel" rozpoczną się w 2015 r. Bohaterem filmu będzie młody zawodnik żużla, zakochany w motorach indywidualista, "idący przez życie swoją własną drogą".

- Podtytuł naszego filmu to "Kronika zwycięstw i upadków” i myślę, że to może być odniesienie do życia każdego z nas - podkreślała reżyserka. Według niej w karierze zawodnika żużla są skondensowane wszystkie emocje, wszystko to, co przechodzimy przez całe życie. - Każdego dnia podczas biegu na torze może się wydarzyć wszystko, to jest fascynujące - mówiła.

Twórcom "Żużla" zależy, by w filmie było jak najwięcej prawdziwych sportowców i kibiców. Chcą też pokazać, co łączy ten sport z - polską rodziną.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Marcin Pesta

Gość audycji: Dorota Kędzierzawska (reżyserka) i Arthur Reinhart (operator filmowy i montażysta)
Data emisji: 1.12.2014
Godzina emisji:
8.35

(ah/jp)

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: mam poczucie, że w tym, co robię, jestem szczera

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2014 09:54
- Nie staram się robić żadnych kroków pod publiczkę, tylko opowiadać to, co mnie frapuje, męczy, dręczy albo cieszy - mówiła w Jedynce reżyserka i scenarzystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dorota Kędzierzawska: nikt nie wierzył, że zostanę reżyserem [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2014 08:12
Kiedy wokół nas "Wrony", za rogiem czają się "Diabły, diabły", do tego wydaje się, że to "Koniec świata" i "Pora umierać" - ona przekonuje, że "Jutro będzie lepiej", bo jest jeszcze "Inny świat". Reżyserka Dorota Kędzierzawska była gościem Trójki.
rozwiń zwiń