Michaił Woskriesienski: czułem, że Chopin jest przy mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2015 11:51
Wybitny pianista i pedagog, gość 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju, opowiadał w Dwójce m.in. o swoich chopinowskich wykonaniach.
Audio
  • Rozmowa z Michaiłem Woskriesienskim, pianistą i pedagogiem, gościem 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju (Poranek Dwójki)
Michaił Woskriesienski (na zdj.) studiował w Konserwatorium Moskiewskim pod kierownictwem Lwa Oborina, laureata pierwszej nagrody na pierwszym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w roku 1927
Michaił Woskriesienski (na zdj.) studiował w Konserwatorium Moskiewskim pod kierownictwem Lwa Oborina, laureata pierwszej nagrody na pierwszym Konkursie Chopinowskim w Warszawie w roku 1927 Foto: mat. promocyjne Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju

Rosyjski muzyk, profesor w Konserwatorium Moskiewskim, prowadzi na dusznickim festiwalu - wraz z prof. Andrzejem Jasińskim - kurs mistrzowski. - Poznałem bardzo dobrych pianistów, którzy przygotowują się do Konkursu Chopinowskiego. Każdy z nich może oczekiwać sukcesu na konkursie – mówił Michaił Woskriesienski.

Dlaczego, jak mówił prof. Woskriesienski, metoda stosowana przez niego na kursach nie jest "prawdziwym nauczaniem"? Na czym polega tajemnica bliskości między wykonawcą chopinowskiej muzyki a samym kompozytorem? I jaką istotną wykonawczą wskazówkę przekazał Michaiłowi Woskriesienskiemu jego nauczyciel Lew Oborin?

***

Przygotowała: Róża Światczyńska

Gość: Michaił Woskriesienski (pianista i pedagog, gość 70. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju)

Data emisji: 11.08.2015

Godzina emisji: 7.35

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

jp/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Geniušas: jeszcze bardziej wielbię Chopina

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2015 20:00
- Powróciłem do Chopina po dłuższej przerwie. Czuję, że moje spojrzenia na niego jest świeże - mówił w Dwójce Lukas Geniušas, zdobywca II miejsca na ostatnim Konkursie Chopinowskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dang Thai Son. "Pianista, którego kochał Chopin"

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2015 14:00
Taki tytuł nosi biografia artysty. – Nawiązuje do słów, które często się słyszy: "kocham tę muzykę, ale nie jestem pewien, czy ona mnie kocha" – mówił Dang Thai Son.
rozwiń zwiń