X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"13 pięter" Springera, czyli kredyt jako atrybut dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 10:00
- W czasach budowlanego boomu z lat 2005-2008, banki wraz z deweloperami robiły wszystko, żeby ludzie brali kredyty - mówił w Dwójce Filip Springer, autor książki o problemach polskiej polityki mieszkaniowej.
Audio
  • Filip Springer o książce "13 pięter" (Poranek Dwójki)
Słowo dom - odmieniane w książce Filipa Springera przez wszystkie przypadki - nie kojarzy się ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna.
Słowo "dom" - odmieniane w książce Filipa Springera przez wszystkie przypadki - nie kojarzy się ze stabilizacją ani spokojem, a większość opowiedzianych tu historii jest tragiczna.Foto: Pixabay/domena publiczna

Gość "Poranka Dwójki" zauważał, że w pewnym momencie kredyt mieszkaniowy, nierzadko zaciągany na 30 lat, stał się atrybutem sukcesu, a ludzie posiadający zdolność kredytową byli postrzegani jako szczęściarze. Przyczyną zaciągania wielkich obciążeń finansowych i windowania cen lokali jest wielki głód mieszkaniowy, trwający w Polsce już od około 100 lat. - Brakuje w kraju około miliona mieszkań, żeby ich liczba w przeliczeniu na jednego człowieka była prawidłowa według normy europejskiej - zauważał w Dwójce Filip Springer. 

Jeden z bohaterów jego książki "13 pięter" zwracał uwagę, jak sytuacja na rynku mieszkaniowym przekłada się na polityczne wybory Polaków.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Filip Springer (publicysta, dziennikarz)

Data emisji: 12.08.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Oskar Hansen: ludzie chcą różne mieć mieszkania

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 08:25
- Nim przystąpiliśmy do projektowania, ogłosiliśmy ankietę, zapoznaliśmy się z opinią przyszłych mieszkańców. Na bazie ich zainteresowań stworzyliśmy zestawy różnych mieszkań - opowiadał w dźwięku archiwalnym Oskar Hansen - architekt pracujący w PRL-u.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miedzianka. Miasteczko pogrzebane w kopalni uranu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 08:45
- Historia znikania w Polsce wydarzyła się w różnych miejscach, ale tutaj przebiegła ona inaczej - opowiadał w Dwójce Filip Springer, autor książki poświęconej górskiej miejscowości, która w drugiej połowie XX wieku zniknęła z powierzchni ziemi.
rozwiń zwiń