Jan Peszek jako były aktor bez chęci do życia

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2015 10:00
- Jestem w wieku, w którym zadaje sobie pytanie co by było, gdyby mój los się potoczył jak los mojego bohatera - mówił Jan Peszek o spektaklu "Błogie dni", nowej premierze Teatru Ateneum.
Audio
  • Jan Peszek o roli w spektaklu "Błogie dni" (Poranek Dwójki)
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek na plakacie reklamującym spektakl Błogie dni
Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek na plakacie reklamującym spektakl "Błogie dni"Foto: plakat autorstwa Grzegorza Marszałka/materiały prasowe

"Błogie dni" to sztuka napisana przez Irlandkę Deirdre Kinahan. Dramat opowiada o spotkaniu pewnej samotnej starszej pani (w tej roli Jadwiga Jankowska-Cieślak) oraz niemłodego byłego aktora (Jan Peszek).

Goszczący w "Poranku Dwójki" artysta opowiadał, że jego bohater stoi przed pytaniem, co zrobić u schyłku życia w sytuacji, kiedy uzna się swoje życie za skończone, a fizycznie i psychicznie jeszcze się funkcjonuje. W rozmowie z Pawłem Siwkiem aktor wyznał, że byłby gotowy podjąć decyzję jaką podejmuje grana przez niego postać.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Jan Peszek (aktor)

Data emisji: 16.09.2015

Godzina emisji: 8.35

bch

Zobacz więcej na temat: Jan Peszek Paweł Siwek TEATR
Czytaj także

Jan Peszek: o statusie emeryta przypominam sobie, kupując bilet na tramwaj

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 11:00
- Wydaje mi się, że nigdy wcześniej nie miałem tylu zajęć, co teraz - mówił w Dwójce znakomity aktor, który 13 lutego skończył 70 lat. Mimo swojego wieku Jan Peszek wydaje się nie przystawać do stereotypowego wizerunku polskiego emeryta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Peszek: byłem nieistniejącym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 14:00
- Bogusław Schaeffer uformował mnie jako aktora, nastroił mnie jak instrument - mówił Jan Peszek, zapraszając na Erę Schaeffera.
rozwiń zwiń