X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Peszek: byłem nieistniejącym aktorem

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2014 14:00
- Bogusław Schaeffer uformował mnie jako aktora, nastroił mnie jak instrument - mówił Jan Peszek, zapraszając na Erę Schaeffera.
Audio
  • Peszek: byłem nieistniejącym aktorem (Poranek Dwójki)
Jan Peszek w monodramie Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera. Kielce, 2005
Jan Peszek w monodramie "Scenariusz dla nieistniejącego lecz możliwego aktora instrumentalnego" Bogusława Schaeffera. Kielce, 2005Foto: PAP/Piotr Polak

Jedną z atrakcja festiwalu będzie "Schaeffer w teatrze" (19-20 grudnia, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie), czyli przegląd spektakli na podstawie scenariuszy wybitnego dramaturga i kompozytora.

Co ciekawe, Jan Peszek rozpoczął karierę (jeszcze jako student) od wykonywania Schaefferowskich... partytur. Między innymi utworu "TIS MW2" (1964), czyli pierwszego polskiego przykładzie teatru instrumentalnego, w którym młody aktor dostał rolę bez tekstu. - Połowa sali wiwatowała na stojąco, a druga krzyczała "merde", a nawet pluła. Wiedziałem, że biorę udział w czymś ważnym - wspominał nasz gość premierę przełomowego utworu.

Z kolei w "Audycji V" Jan Peszek "baraszkował, ubrany w pidżamę, w pudle fortepianu". Szczególną rolę w karierze aktora odegrał jednak "Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego" z 1963 roku, który, jak dowiedział się po 11 latach od premiery, stworzony została specjalnie dla niego.

Od Bogusława Schaeffera Jan Peszek dowiedział się również, co może robić tancerka w ciemności...

***

Nazwa audycji: Poranek Dwójki
Prowadzenie:
Tomasz Obertyn
Data emisji:
18.12.2014

Godzina emisji: 6.00

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Peszek: jestem człowiekiem ruchu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 20:00
- Bardzo lubię zmieniać miejsca w poszukiwaniu nowych bodźców, ludzi i materiałów do pracy - mówi Jan Peszek, gość Baszki Marcinik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Peszek: gdyby nie aktorstwo, nie byłbym tak otwarty

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2014 21:09
- Ten zawód pozwala mi uzyskać pewien rodzaj śmiałości i otwartości na drugiego człowieka - mówi w Jedynce aktor, który obchodzi w tym roku aż trzy rocznice.
rozwiń zwiń