X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wiecznie żywy homo sovieticius? Nadchodzi "Wampir"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 10:00
- Jeśli ktoś mówi, że pisze sztukę historyczną, łże. Każda sztuka jest współczesna – mówił Wojciech Tomczyk, autor dramatu "Wampir", na którego podstawie powstało nowe słuchowisko Dwójki.
Wampir to historia śledztwa w sprawie seryjnych morderstw z drugiej połowy XX w. (zdj. ilustracyjne)
"Wampir" to historia śledztwa w sprawie seryjnych morderstw z drugiej połowy XX w. (zdj. ilustracyjne)Foto: Harsh Patel/flickr/cc

"Wampir" pokazuje historię śledztwa w sprawie Zdzisława Marchwickiego i jego brata Jana, skazanych na śmierć za seryjne morderstwa, które wstrząsnęły Śląskiem na przełomie lat 60. i 70. Dziś podważa się rzetelność ówczesnego śledztwa i zasadność wyroku.

Według Wojciecha Tomczyka "Wampir", mimo że dotyczy sprawy sprzed wielu dekad, mówi również o naszej współczesności. - Jesteśmy wciąż bliżej PRL, niż byśmy chcieli – podkreślał.

Czy homo sovieticus nadal tkwi w Polakach? Co musiałoby się wydarzyć, by to peerelowskie dziedzictwo usunąć? Jak się dowiadujemy z rozmowy, na kształt "Wampira" wpływ również miały wydarzenia z życia osobistego dramaturga: próby obalania ustroju siłą…


Premiera zrealizowanego w Teatrze Polskiego Radia słuchowiska "Wampir" odbędzie się w Dwójce w sobotę (19.09) o godzinie 19.00

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Wojciech Tomczyk (dramaturg)

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 8.35

Materiał wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

jp/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Wampir" złożony w ofierze PRL-owskim władzom

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 15:00
- Coś, co na początku wydaje się światem z komiksów z kapitanem Żbikiem, przeistacza się w obraz świata totalitarnego - mówił o słuchowisku "Wampir" reżyser Igor Gorzkowski. Premiera w sobotę!
rozwiń zwiń