Szczerek: Ukraina barwami oznacza plac budowy

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2015 09:00
- To państwo na razie nie jest w stanie wytworzyć nowej jakości. Jedyne co mogą zrobić, to przemalować te postradzieckie ruiny na swoje kolory - mówił w Dwójce autor książki "Tatuaż z tryzubem".
Audio
  • Ziemowit Szczerek o książce "Tatuaż z tryzubem" (Poranek Dwójki)
Nowy ukraiński patriotyzm manifestuje się powszechną obecnością narodowych barw w przestrzeni publicznej
Nowy ukraiński patriotyzm manifestuje się powszechną obecnością narodowych barw w przestrzeni publicznejFoto: PAP/Paweł Supernak

Ziemowit Szczerek podkreślał, że Ukraina szuka nowej tożsamości po 25 latach funkcjonowania w bandyckim systemie. - Majdan odciął głowę szefowi gangu, ale pozostało ciało, które cały czas działa. Na szczęście pojawił się zaczyn społeczeństwa kontrolującego. Oligarchowie mają świadomość, że muszą się liczyć z wybuchem kolejnej ruchawki - opowiadał.

Pisarz wyjaśniał na czym polega wyłamywanie się Ukrainy z tworu jakim jest Russkij Mir, ale też zauważał, jak zmieniło się postrzeganie Polaków we wschodnich i zachodnich prowincjach tego kraju.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Ziemowit Szczerek

Data emisji: 16.11.2015

Godzina emisji: 8.35

bch/kul

Czytaj także

Ziemowit Szczerek: siódemka to moja ojczyzna

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2015 18:00
Mówi, że uciekł przed Polską do Krakowa, ale rodzinny Radom wciąż przypomina mu o jego polskiej obsesji. Ziemowit Szczerek opowiadał w Dwójce o swojej powieści "Siódemka".
rozwiń zwiń