Kamil Piotrowicz. Urodzony na fortepianie

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2016 12:57
Gościem "Poranka Dwójki" będzie wielokrotnie nagradzany pianista, kompozytor, twórca i lider zespołu Kamil Piotrowicz Quintet.
Kamil Piotrowicz. Jego zespół jest laureatem wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad Odrą
Kamil Piotrowicz. Jego zespół jest laureatem wielu festiwali jazzowych, m. in. Jazz Nad OdrąFoto: materiały prasowe/Kamil Piotrowicz

Grupa zadebiutowała świetnie przyjętą płytą "Birth" wydaną w w 2015 roku. Obecnie Kamil Piotrowicz jest studentem III roku Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie kompozycji profesora Leszka Kułakowskiego. Odbył też sześciomiesięczne stypendium w prestiżowym Rhythmic Music Conservatory w Kopenhadze.

19 lutego zespół Kamil Piotrowicz Quintet wystąpi w Warszawie w klubie jazzowym 12on14. Jego lider zaprosi słuchaczy na ten koncert po 8.10 (transmisja wideo).

W audycji opowiemy również o multimedialnej instalacji "Open a door to Israel" oraz o pierwszej publikacji o sztuce współczesnej adresowanej do młodzieży.

Tuż po 7.35 wysłuchamy zagadki literackiej, dotyczącej czytanej na naszej antenie książki Janusza Krasińskiego "Przełom", a tuż przed 9.00 Ewelina Pietrowiak opowie o swoich fascynacjach kulturalnych.

Poza tym w "Poranku" serwisy informacyjne, "Słowo na dzień", "Archiwalnia", po 6.45 "Melodie z górnej półki", a o 7.05 - "Płyta tygodnia", czyli Symfonie Felixa Mendelssohna-Bartholdy'ego w wykonaniu Freiburger Barockorchester.

***

Na audycję "Poranek Dwójki" zapraszamy w piątek (19.02) w godz. 6.00-9.00. Program poprowadzi Tomasz Obertyn.

mc/jp

Czytaj także

Egberto Gismonti. Jazz wśród Indian Amazonii

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 11:00
Z brazylijskim muzykiem rozmawialiśmy o jego niezwykłych wyprawach do rezerwatu Xingu w dżungli Amazonii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nika Lubowicz. Nowa nadzieja polskiego jazzu

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 08:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z jazzową artystką z zakopiańskiej rodziny muzyków, docenioną przez czytelników magazynu "Jazz Forum".
rozwiń zwiń