"Kamień", czyli XX wiek z perspektywy kobiet

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2016 10:00
- Rzadko zdarza się tak ciekawy tekst na pięć aktorek, z których każda dostaje pełnowymiarową rolę - mówił Grzegorz Wiśniewski, który reżyseruje w warszawskim Teatrze Współczesnym sztukę "Kamień" Mariusa von Mayenburga.
Audio
  • Rozmowa z twórcami spektaklu "Kamień" w warszawskim Teatrze Współczesnym (Poranek Dwójki)
Kamień Mariusa von Mayenburga to opowieść o powikłanych losach trzech rodzin mieszkających kolejno w jednym z domów w Dreźnie w burzliwych czasach przed i po II wojnie światowej.
"Kamień" Mariusa von Mayenburga to opowieść o powikłanych losach trzech rodzin mieszkających kolejno w jednym z domów w Dreźnie w burzliwych czasach przed i po II wojnie światowej.Foto: ilovebutter/flickr/CC BY 2.0

- To fascynujące, jak te kobiety ogarniają rzeczywistość przez sześćdziesiąt lat, rozpoczynając od momentu przed wybuchem II wojny światowej, a kończąc niemal na czasach współczesnych - podkreślał nasz gość. - One bardzo chcą być kochane, walczą jak amazonki o swoje ognisko domowe. Są jednocześnie wzruszające, śmieszne i drapieżne - dodał.

A aktorka Babara Wypych podzieliła się swoimi doświadczeniami w kreowaniu postaci Withy, bohaterki, która na początku spektaklu ma dwadzieścia lat, a pod koniec - ponad osiemdziesiąt.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Grzegorz Wiśniewski (reżyser), Barbara Wypych (aktorka)

Data emisji: 10.03.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki"

mm/mg

Czytaj także

Przed premierą "Jeziora" wg Yany Ross

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 15:00
W "Notatniku Dwójki" spotkaliśmy się z cenioną reżyserką teatralną, która przygotowuje przedstawienie w TR Warszawa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paweł Passini o spektaklu "Znak Jonasza"

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2016 11:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o przedstawieniu, które będzie miało swoją premierę w piątek (4.03) na festiwalu "Gorzkie żale".
rozwiń zwiń