Nagranie, które zmieniło Krzysztofa Herdzina

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2016 09:00
- Nic już dla mnie nie będzie takie, jak było. Będę dążył do tego, by powtarzać takie konfrontacje - mówił w Dwójce kompozytor o swojej współpracy ze słynną angielską orkiestrą kameralną.
Audio
  • Krzysztof Herdzin o płycie "Suite On Polish Themes" (Poranek Dwójki)
Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista i wykładowca akademicki
Krzysztof Herdzin to pianista, kompozytor, aranżer, dyrygent, producent, multiinstrumentalista i wykładowca akademicki Foto: Grzegorz Śledź/PR2

Krzysztof Herdzin opowiadał w "Poranku Dwójki" o nowej płycie "Suite On Polish Themes", którą nagrał z orkiestrą Academy of St Martin in the Fields. - Oni nigdy w swojej prawie 60-letniej historii nie nagrali płyty tylko z polską muzyką. Byli zaintrygowani. Dopytywali się o wszystkie niuanse. "Zbójnickiego" zagrali jak rasowi górale - komplementował muzyków kompozytor.

Album powstawał w słynnym Abbey Road Studio w Londynie. Krzysztof Herdzin miał okazję odwiedzić pomieszczenia, w których swoje płyty rejestrowali Beatlesi. Muzyk opowiadał o wrażeniach z gry na oryginalnych instrumentach z lat 60. ale też o rozwijącym doświadczeniu współpracy z najlepszymi.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Krzysztof Herdzin (kompozytor)

Data emisji: 29.04.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Archie Shepp. Jazzman, który nie gra jazzu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2016 18:00
– Nie używam sformułowania "jazz". To, co gram, i to, co grali moi przodkowie, określam mianem muzyki afroamerykańskiej – mówił w Dwójce gość festiwalu Jazz nad Odrą.
rozwiń zwiń