Polska basistka z milionową widownią

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2016 10:00
- Do dziś jestem w szoku - mówiła w Dwójce Kinga Głyk. Jej internetowe wykonanie przeboju Erica Claptona do tej pory obejrzało prawie 10 milionów widzów.
Audio
  • Kinga Głyk o grze na basie i sukcesie jej klipu (Poranek Dwójki)
Kinga Głyk gra utwór Tears In Heaven, kadr z teledysku
Kinga Głyk gra utwór "Tears In Heaven", kadr z teledyskuFoto: youtube

Kingą Głyk ma dopiero 19 lat, a za sobą już ponad 100 koncertów w całym kraju i za granicą oraz dwie nagrane płyty. Gra z wybitnymi muzykami polskiej sceny muzycznej. Teraz stała się sensacją internetu dzięki swojej wersji utworu "Tears in Heaven".

- Jak byłam młodsza, chodziłam na prywatne lekcje do jednego basisty i z nim sobie rozkminialiśmy ten utwór. Ostatnio postanowiłam go odkopać i uwiecznić - wyjaśniała artystka.

Filmik z kompozycją Claptona Kinga Głyk wysłała twórcom strony Bass Players United. Ci udostępnili go na swoim facebookowym profilu. Tak zaczęła się wielka popularność tego nagrania.

W audycji Kinga Głyk opowiadała też o swoich dwóch albumach i wspominała muzyczne początki. Co ciekawe, tata odradzał jej gitarę basową jako instrument mało kobiecy.

***

Rozmawiał: Andrzej Zieliński

Gość: Kinga Głyk (basistka)

Data emisji: 17.06.2016

Godzina emisji: 7.40

Materiał wyemitowano w audycji Poranek Dwójki.

bch/jp

Czytaj także

Billy Harper. Brzmienie amerykańskiego Południa

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 11:00
Jeden z najbardziej oryginalnych kontynuatorów dzieła Johna Coltrane’a powrócił w wywiadzie m.in. do swojego dzieciństwa w Teksasie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polak, z którym pracować chcieli wszyscy

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2016 11:40
- Jego skrzypce były tak niesamowite, że każdy widział dla Seiferta miejsce w swoich projektach - mówi autorka biografii Zbigniewa Seiferta pt. "Man of the Light" Aneta Norek-Skrycka.
rozwiń zwiń