"Uszczerbki i straty" w byłej stoczni w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 12:00
Wystawa w Hala 90B na terenach postoczniowych organizowana jest w ramach Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Wizualnych Alternativa
Audio
  • Otwarcie wystawy "Uszczerbki i straty. Alternativa 2016" na terenach postoczniowych w Gdańsku (Poranek Dwójki)
  • Włodek Pawlik. Pianista z Kielc, czyli z Kosmosu (Poranek Dwójki)
  • Piotr Tomaszuk o przyrodzie i kulturze Supraśla (Poranek Dwójki)
Stocznia Gdańska
Stocznia GdańskaFoto: WikiAmy/ CC BY-SA 3.0/Wikimedia commons

To wydarzenie poszukujące nowych dróg dla roli społecznej sztuki. Jego organizatorem jest Instytut Sztuki Wyspa. Każdego roku podejmowane są działania wzmacniające relację pomiędzy lokalnym kontekstem a problemami współczesnego świata, pracą artystów i codzienną praktyką kuratorską.

W audycji spotkaliśmy się także z Włodkiem Pawlikiem, który opowiedział o swojej najnowszej płycie "Włodek Pawlik - 4 Works 4 Orchestra". Na albumie zostały zarejestrowane cztery utwory symfoniczne: II Koncert Fortepianowy, "We Are From Here", "Cellomania" oraz "Puls 11/8" z udziałem Włodek Pawlik Trio oraz Myślenickiej Orkiestry Kameralnej "Concertino" pod dyrekcją Michała Maciaszczyka. Płyta zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas premierowego koncertu w Filharmonii w Szczecinie już w najbliższą niedzielę.

Ponadto po raz ostatni reżyser teatralny i telewizyjny Piotr Tomaszuk opowiadał, co ostatnio zafascynowało go w kulturze.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Data emisji: 24.06.2016

Godzina emisji: 6.00

mc

Czytaj także

Namiętność i prawda. Jazz porusza cały świat

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 17:00
– Swoim spektrum emocjonalnym jest w stanie objąć nas wszystkich. Na tym chyba polega jego najważniejszy fenomen – mówił o jazzie dziennikarz Dwójki Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń