Włodek Pawlik. Pianista z Kielc, czyli z Kosmosu

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2016 13:00
– Tytuł "We Are From Here" ma podwójne znaczenie. Jesteśmy stąd, z Polski, ale jesteśmy też dziećmi Wszechświata – mówił muzyk o jednym z utworów ze swojej nowej płyty "Włodek Pawlik - 4 Works 4 Orchestra".
Audio
  • Włodek Pawlik. Pianista z Kielc, czyli z Kosmosu (Poranek Dwójki)
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Zobacz więcej
pawlik1200.jpg
"Włodek Pawlik – 4 Works 4 Orchestra". Premiera!

Tytuł kompozycji ma też konkretny lokalny kontekst. – Powstał na zamówienie prezydenta Kielc, gdzie się urodziłem – powiedział Włodek Pawlik. – Wojciech Lubawski zaproponował mi napisanie utworu, który nawiązywałby do moich korzeni. Miał on swoją premierę w 2005 r. na scenie Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach – dodał.

Oprócz "We Are From Here" na albumie "Włodek Pawlik - 4 Works 4 Orchestra" zostały zarejestrowane cztery utwory symfoniczne: II Koncert Fortepianowy, "Cellomania" oraz "Puls 11/8". Oficjalna premiera płyty będzie miała miejsce 26 czerwca podczas koncertu w Filharmonii w Szczecinie, ale będzie można go w tym samym czasie obejrzeć także w sali kinowej w Warszawie oraz w internecie.

***

Rozmawiał: Tomasz Obertyn

Gość: Włodek Pawlik (pianista jazzowy, kompozytor)

Data emisji: 24.06.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki"

mc/pg

Czytaj także

Namiętność i prawda. Jazz porusza cały świat

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2016 17:00
– Swoim spektrum emocjonalnym jest w stanie objąć nas wszystkich. Na tym chyba polega jego najważniejszy fenomen – mówił o jazzie dziennikarz Dwójki Tomasz Szachowski.
rozwiń zwiń