Warsaw Summer Jazz Days. Światowy jazz nad Wisłą

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2016 11:00
W "Poranku Dwójki" zajrzeliśmy za kulisy tegorocznej odsłony organizowanego od 1992 roku festiwalu muzyki jazzowej, która 7 lipca rozpocznie się w Warszawie.
Audio
  • Warsaw Summer Jazz Days. Światowy jazz nad Wisłą (Poranek Dwójki)
  • Artur Dutkiewicz i nowozelandzki Paderewski (Poranek Dwójki)
  • Maciej Małecki o "Szeherezadzie" Mikołaja Rimskiego-Korsakowa (Poranek Dwójki)
Grafika promująca 25. festiwal Warsaw Summer Jazz Days 2016
Grafika promująca 25. festiwal Warsaw Summer Jazz Days 2016Foto: mat.prasowe

Jubileuszowa 25. edycja jednego z najważniejszych europejskich festiwali dedykowanych muzyce improwizowanej odbędzie się w dniach 7-10 lipca w warszawskiej SOHO Factory. Podczas trzynastu koncertów usłyszymy m.in. gwiazdy światowego jazzu, młodą falę polskiego jazzu i polski projekt dedykowany legendarnemu klubowi Akwarium. Dwójka jest patronem medialnym tego wydarzenia.

W audycji gościliśmy także cenionego pianistę Artura Dutkiewicza, który właśnie zakończył długą trasę koncertową po całym świecie. W zeszłym roku wystąpił na dziesięciu recitalach w Nowej Zelandii i Australii. To jedno z najdłuższych tournée polskiego muzyka na antypodach od czasów Ignacego Jana Paderewskiego (na którego oryginalnym fortepianie artysta wykonał jeden z recitali w Nowej Zelandii!).

Ponadto po raz drugi spotkaliśmy się z Maciejem Małeckim, kompozytorem, pianistą i pedagogiem, który zdradził nam swoje fascynacje kulturalne.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Data emisji: 5.07.2016

Godzina emisji: 6.00

jp/mc


Czytaj także

"Transkrypcje" - dziewięć niedziel z Beethovenem

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2016 10:00
W "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Tomaszem Pokrzywińskim o Letnim Festiwalu Muzyki Klasycznej "Transkrypcje" w Warszawie.
rozwiń zwiń