X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zubel: doświadczyłam nieskończonej ilości wymiarów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2016 13:00
- To jedna z takich książek, po skończeniu których masz wrażenie, że siedzisz na ławce obok autora i jesteście oboje bardzo zadowoleni - polecała w Dwójce "Kosmiczny poradnik życia na Ziemi" Agata Zubel.
Audio
  • Agata Zubel poleca książkę Chrisa Hadfielda "Kosmiczny poradnik życia na Ziemi" (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Agata Zubel poleca wystawę Guillaume Apollinaire w Musee de l'Orangerie w Paryżu (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Agata Zubel rekomenduje książkę Michała Traczyka "Poezja w piosence. Od Tuwima do Świetlickiego" (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Agata Zubel poleca książkę Michała Rusinka "Nic zwyczajnego. O Wisławie Szymborskiej" (Poranek Dwójki/Dwójka)
  • Agata Zubel poleca album Christiana Gerhahera z serii wydawniczej "The art od song" wydanej przez Sony Classical (Poranek Dwójki/Dwójka)
Agata Zubel (ur.1978) jest wielokrotnie nagradzaną i płodną kompozytorką i wokalistką, jedną z najbardziej interesujących polskich kompozytorek muzyki współczesnej
Agata Zubel (ur.1978) jest wielokrotnie nagradzaną i płodną kompozytorką i wokalistką, jedną z najbardziej interesujących polskich kompozytorek muzyki współczesnejFoto: PAP/PETER KOLLANYI

Kompozytorka w "Poranku Dwójki" przedstawiła swoje kulturalne fascynacje. Jedną z nich jest książka amerykańskiego astronauty Chrisa Hadfielda pt. "Kosmiczny poradnik życia na Ziemi". - Autor, który widział i doświadczył rzeczy najbardziej niedostępnych dla człowieka w skali wszechświata, pokazuje, jak dostrzegł swoją małość w stosunku do rzeczywistości, a równocześnie wielkość, gdy mając wiedzę i przygotowanie, mógł na tę rzeczywistość wpływać.

Według Agaty Zubel książka odkrywa, że żaden kontekst nie jest wystarczająco dobry, by być jedynym słusznym, żadna odległość nie musi być tak duża albo tak mała, żadna drobnostka nie musi być tak nieznacząca ani żadna miara i waga tak znacząca, jak podpowiada dotychczasowa wiedza.

***

Gość: Agata Zubel (kompozytorka)

Data emisji: 25-29.07.2016

Godzina emisji: 8.50

Materiały emitowane były w audycji "Poranek Dwójki".

ob/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przemysław Truściński: ta książka oszałamia

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2016 18:50
- Dawno nie spotkałem się z literaturą, która w taki sposób poszerza horyzonty pojęciowe danego gatunku, w tym przypadku fantastyki - mówił w Dwójce Przemysław "Trust" Truściński o powieści "Cienioryt".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak promować polską muzykę za granicą?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2016 14:05
W "Poranku Dwójki" gościć będziemy Ewę Bogusz-Moore, menadżerkę projektu Polska Music w Instytucie Adama Mickiewicza.
rozwiń zwiń