Actus Humanus. 900 lat muzyki w tydzień

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2016 10:00
– Po raz kolejny spotykamy się w Gdańsku, aby pobawić się trochę w muzycznych archeologów – mówił Filip Berkowicz, dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus.
Audio
  • Actus Humanus. 900 lat muzyki w tydzień (Poranek Dwójki)

Zobacz także
Arts-Florissants 510.jpg
Actus Humanus w Dwójce

– Repertuar, który zaprezentujemy, obejmuje dziewięć stuleci - od IX do XVIII wieku - i jest swoistą wędrówką przez różne kraje: od hiszpańskiego baroku, przez elżbietańską Anglię, średniowieczną Francję, barok włoski i niemiecki, aż po klasycyzm austriacki, który pojawi się po raz pierwszy na festiwalu – zapowiadał Filip Berkowicz.

Dyrektor festiwalu Actus Humanus mówił także o światowych gwiazdach, które pojawią się w Gdańsku, oraz zapraszał szczególnie na dwa pierwsze koncerty, podczas których usłyszymy dość egzotyczne - z polskiej perspektywy - kolędy i utwory bożonarodzeniowe. Do 11 grudnia niespodzianek będzie jednak znacznie więcej.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Filip Berkowicz (dyrektor artystyczny festiwalu Actus Humanus)

Data emisji: 5.12.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/jp

Czytaj także

Monteverdi i madrygał jako styl życia

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2015 15:00
- Madrygał to była sztuka dla elitarnej publiczności. W pewnym sensie: muzyka o muzyce - mówiła muzykolożka dr Ewa Obniska o gatunku, który swój szczyt i zarazem łabędzi śpiew osiągnął w twórczości Claudia Monteverdiego.
rozwiń zwiń