X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Młody teatr w telewizji. 25 spektakli "Teatroteki"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 11:00
- Szukamy najciekawszych współczesnych tekstów, a następnie dobieramy najzdolniejszych młodych reżyserów do ich realizacji w warunkach studia telewizyjnego - mówiła o projekcie "Teatroteka" Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Audio
  • Agata Puszcz oraz Dorota Buchwald o projekcie "Teatroteka" (Poranek Dwójki)
Teatroteka to cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.  Na zdjęciu kadr z nagrania spektaklu Biały dmuchawiec Mateusza Pakuły
"Teatroteka" to cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Na zdjęciu kadr z nagrania spektaklu "Biały dmuchawiec" Mateusza PakułyFoto: W. Radwański/mat. prasowe

Efekty trzech lat ostatnich działalności "Teatroteki" będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Spektakli Teatralnych, który odbędzie się w Teatrze Collegium Nobilium w dniach 8-12 lutego. - Pokażemy 25 spektakli dotykających współczesności. To wypowiedź pokoleniowa nie tylko pod względem treści, ale sposobów ich przedstawienia - podkreślała Dorota Buchwald.

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o okolicznościach, w których powstają spektakle. Z jednej strony reżyserzy mają do dyspozycji profesjonalne warunki studia telewizyjnego, z drugiej swój spektakl muszą nakręcić w ciągu czterech dni zdjęciowych. - To wymusza niezwykle precyzyjne przygotowanie planu i świadomą pracę z aktorami - dodawała Dorota Buchwald.

W audycji o swoich doświadczeniach z przygotowaniem spektaklu "Cukier Stanik", zrealizowanego w ramach Teatroteki, opowiadała reżyserka Agata Puszcz.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: reżyserka Agata Puszcz oraz Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Lewandowski. Teatr, kłamstwa i teletransmisja

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 21:00
– Moja mama mogłaby dużo powiedzieć, jak moja wyobraźnia działała w momentach, w których kłamałem – śmiał się aktor, wspominając swoje pierwsze "aktorskie" występy w rodzinnym domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Kluźniak. Pippi, hip-hop i klasyka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:00
- Nieprzypadkowo propozycja zagrania Pippi pojawiła się wtedy, kiedy urodziłam dziecko - opowiadała Dominika Kluźniak o jednej ze swoich najsłynniejszych ról.
rozwiń zwiń