Młody teatr w telewizji. 25 spektakli "Teatroteki"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2017 11:00
- Szukamy najciekawszych współczesnych tekstów, a następnie dobieramy najzdolniejszych młodych reżyserów do ich realizacji w warunkach studia telewizyjnego - mówiła o projekcie "Teatroteka" Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
Audio
  • Agata Puszcz oraz Dorota Buchwald o projekcie "Teatroteka" (Poranek Dwójki)
Teatroteka to cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.  Na zdjęciu kadr z nagrania spektaklu Biały dmuchawiec Mateusza Pakuły
"Teatroteka" to cykl ekranizacji polskiej młodej dramaturgii wyprodukowanych przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych we współpracy z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego. Na zdjęciu kadr z nagrania spektaklu "Biały dmuchawiec" Mateusza PakułyFoto: W. Radwański/mat. prasowe

Efekty trzech lat ostatnich działalności "Teatroteki" będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Spektakli Teatralnych, który odbędzie się w Teatrze Collegium Nobilium w dniach 8-12 lutego. - Pokażemy 25 spektakli dotykających współczesności. To wypowiedź pokoleniowa nie tylko pod względem treści, ale sposobów ich przedstawienia - podkreślała Dorota Buchwald.

Gość "Poranka Dwójki" opowiadał o okolicznościach, w których powstają spektakle. Z jednej strony reżyserzy mają do dyspozycji profesjonalne warunki studia telewizyjnego, z drugiej swój spektakl muszą nakręcić w ciągu czterech dni zdjęciowych. - To wymusza niezwykle precyzyjne przygotowanie planu i świadomą pracę z aktorami - dodawała Dorota Buchwald.

W audycji o swoich doświadczeniach z przygotowaniem spektaklu "Cukier Stanik", zrealizowanego w ramach Teatroteki, opowiadała reżyserka Agata Puszcz.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: reżyserka Agata Puszcz oraz Dorota Buchwald, dyrektor Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie

Data emisji: 7.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łukasz Lewandowski. Teatr, kłamstwa i teletransmisja

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2017 21:00
– Moja mama mogłaby dużo powiedzieć, jak moja wyobraźnia działała w momentach, w których kłamałem – śmiał się aktor, wspominając swoje pierwsze "aktorskie" występy w rodzinnym domu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominika Kluźniak. Pippi, hip-hop i klasyka

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 20:00
- Nieprzypadkowo propozycja zagrania Pippi pojawiła się wtedy, kiedy urodziłam dziecko - opowiadała Dominika Kluźniak o jednej ze swoich najsłynniejszych ról.
rozwiń zwiń