REKLAMA

Mischa Kozłowski i jego urodzinowy prezent dla Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 11:00
- Przygotowaliśmy na ten koncert różne pieśni. Wykonamy m.in. "Der Musensohn" Franza Schuberta, zagramy trzy pieśni op. 73 Beethovena, a także zrobimy krótki przedsmak pieśnią "Nacht" Albana Berga – powiedział Mischa Kozłowski, który wraz ze swoim bratem wystąpi 1 marca podczas koncertu urodzinowego Dwójki.
Audio
  • Rozmowa z pianistą Mischą Kozłowskim (Poranek Dwójki)

Zobacz także
dwojka.jpg
80-lecie Dwójki. Koncerty urodzinowe

Studiujący w Hochschule der Künste Bern w Szwajcarii pianista pomimo swojego młodego wieku ma już na swoim koncie wiele występów jako solista i kameralista w salach koncertowych Europy, Japonii i Chin.

- Ostatnio udało mi się spełnić jedno z muzycznych marzeń. Zawsze chciałem wykonać Koncert fortepianowy Griega i traf chciał, że moglem go zagrać w Konzerthaus Kultur Kasino w Bernie. Drugą szansę będę miał już 18 lutego podczas występu w Filharmonii Narodowej.

W nagraniu audycji posłuchamy również o szwajcarskich studiach Mischy Kozłowskiego, a także o jego innych marzeniach muzycznych, takich jak koncert fortepianowy Schumanna czy Friedman Szarwenki.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Mischa Kozłowski (pianista)

Data emisji: 15.02.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch


Czytaj także

Lee Hyuk: marzę o Konkursie Chopinowskim w 2020 r.

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2016 15:00
- Muzyka fortepianowa jest bardzo popularna w Korei. Sam bardzo podziwiam Seong-Jin Cho, który zwyciężył w Warszawie w roku 2015 - mówił w Dwójce zdobywca I nagrody X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koncert laureatów Konkursu im. Paderewskiego. Wideo!

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2016 15:00
Zobacz występy najlepszych pianistów X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego.
rozwiń zwiń