Freszel: młoda publiczność wychwyci każdy fałsz

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 10:30
- Dzieci na widowni są bardziej wymagające niż dorośli. Przy nich trzeba być zawsze wiarygodnym – opowiadała w Dwójce śpiewaczka operowa.
Audio

Nuty 1200.jpg
31. Warszawskie Spotkania Muzyczne

- To tylko mit, że przy koncercie dla młodej publiczności można pozwolić sobie na nieprzygotowanie. Jest wręcz na odwrót – na scenie trzeba być zawsze przekonującym, odważnym i zabawnym, a każdy występ poprzedzony jest długimi przygotowaniami. Młoda publiczność wychwyci każdy fałsz i to ona jest najlepszą próbą dla wykonawcy szykującego się przed kolejnymi, poważnymi koncertami – dodała Joanna Freszel, która na początku czerwca ma w planach koncert przedstawiający bajki muzyczne wraz z Orkiestrą Muzyki Nowej w siedzibie NOSPR w Katowicach.

W nagraniu audycji posłuchamy również o programie koncertu, który artystka wykona w poniedziałek 8 maja w ramach festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne. Wydarzenie rozpocznie się godz. 19.00 w Studiu Koncertowym PR im. W. Lutosławskiego.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Goście: Joanna Freszel (śpiewaczka operowa)

Data emisji: 08.05.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mz/bch

Czytaj także

Borowicz: operze "Djamileh" Bizeta zabrakło szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 12:00
- Jednoaktówki są w pewnym sensie zawsze pokrzywdzone - mówił w Dwójce dyrygent, który poprowadził Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej na Festiwalu Beethovenowskim.
rozwiń zwiń