X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Eustachy Rylski i jego sposób na dobrą powieść

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 10:30
- Dużo bardziej od opisywania rzeczywistości interesuje mnie bohater. Najpierw muszę mieć jakąś postać, a potem dopiero historię, którą poprzez tego opowiadam - powiedział Eustachy Rylski.
Audio

książki1200.jpg
Eustachy Rylski i zmysłowa przyjemność materii

Goszczący w Dwójce pisarz podkreślił jednak, że istnieją w jego twórczości wyjątki od tej reguły, czego potwierdzeniem jest wznowione niedawno wydanie powieści pt. "Warunek". Opowiada ona perypetie dwóch napoleońskich żołnierzy, którzy muszą przemierzyć drogę z bezkresów Rosji na Litwę.

- Książka ta powstała w związku z propozycją australijskiego reżysera, który powiedział mi, że podoba mu się to, jak portretuję historie ze styku Rosji i Europy, i w związku z tym chciałby, abym napisał scenariusz do filmu osadzonego w epoce napoleońskiej. Na początku powiedziałem, że ten okres historyczny w ogóle mnie nie interesuje, ale w końcu przekonała mnie solidna - jak na lata 80.- zaliczka. Co prawda ostatecznie film ten nie powstał, ale napisany przeze mnie scenariusz stał się inspiracją do stworzenia powieści – dodał gość Dwójki.

W nagraniu audycji posłuchamy również o agnostycznym podejściu Eustachego Rylskiego do rzeczywistości oraz o nowej powieści, nad którą pisarz teraz pracuje.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Eustachy Rylski (pisarz)

Data emisji: 14.06.2017

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki.

mz/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eustachy Rylski: starość jest łatwa

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 09:11
- Łaski starości to np. to, że nie muszę się już sprawdzać ani jako mąż, ani jako kochanek, ani jako obywatel. Życie coraz mniej ode mnie wymaga - mówił w Dwójce Eustachy Rylski, który właśnie wydał swoją nową książkę.
rozwiń zwiń