X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Skąd się biorą mity i jak zostać ich uczestnikiem

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2017 09:50
Naszym gościem był Dobrosław Kot, znany niektórym jako Wit Szostak, który opowiedział w Dwójce o nowym cyklu publikowanym w miesięczniku "Znak" pt. "Lek i trucizna. Rozmowy o micie".
Audio
  • Dobrosław Kot o cyklu publikowanym w miesięczniku "Znak" pt. "Lek i trucizna. Rozmowy o micie" (Poranek Dwójki)
  • Piotr Brysacz i Piotr Malczewski o festiwalu "Patrząc na Wschód" w Budzie Ruskiej (Poranek Dwójki)
  • Dr Dominik Jurczak, Łukasz Serwiński oraz Marcin Wasilewski-Kruk o Festiwalu Muzyki Niezwykłej w Krakowie (Poranek Dwójki)
  • Janusz Opryński poleca czerwcowe wydanie "Przeglądu polityczny" poświęcony osobie Cezarego Wodzińskiego (Poranek Dwójki)
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/Who is Danny

Dobrosław Kot wraz z Michałem Pawłem Markowskim rozbierają mit na czynniki pierwsze. Zastanawiają się nad tym, czy każda opowieść jest mitotwórcza. Czy mity wynikają z natury czy kultury? Jakie opowieści tworzą rdzeń naszej kultury? Czy mity krążą w naszej krwi od zawsze, czy może musimy przejść specjalny trening, żeby je zrozumieć, pojąć i być ich uczestnikami? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy także w "Poranku Dwójki".

Ponadto w audycji zajrzeliśmy do Budy Ruskiej nad Czarną Hańczą, gdzie od 11 sierpnia trwa festiwal literacki, a w nim spotkania z pisarzami, pokazy slajdów, filmów, dyskusje, kiermasz książek.

Z kolei w Krakowie 14 sierpnia rozpoczyna się Festiwal Muzyki Niezwykłej. To wydarzenie towarzyszące warsztatom muzycznym, w których udział biorą miłośnicy muzyki sakralnej. Podczas pięciu wieczorów melomani będą mieli okazję usłyszeć między innymi: zespół Alamire, belgijską grupę Graindealavoix czy Divnę Ljubojević z Serbii. O tym, jaka jest muzyka "niezwykła", opowiedzieli nam dr Dominik Jurczak - dominikanin i prezes Dominikańskiego Ośrodka Liturgicznego, Łukasz Serwiński - dyrektor artystyczny festiwalu oraz Marcin Wasilewski-Kruk - wieloletni wokalista Capelli Cracoviensis.

Na koniec rekomendacje kulturalne. W tym tygodniu słuchamy, co ma nam do polecenia Janusz Opryński - współzałożyciel i reżyser Teatru Provisorium, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Konfrontacje Teatralne, dyrektor programowy lubelskiego Centrum Kultury.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi:  Paweł Siwek

Data emisji: 14.08.2017

Godzina emisji: 6.00-9.00

bch/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wróżenie z wnętrzności z Witem Szostakiem

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2016 11:00
Z autorem takich powieści jak "Chochoły" czy "Dumanowski" porozmawiamy o jego ostatniej książce poświęconej duchowemu eskapizmowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zagroda zębów", czyli uczłowieczanie Odysa

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 11:31
- Odyseusz jeszcze pamięta bogów, jeszcze z nimi rozmawia i prosi ich o radę, a z drugiej – próbuje ich przechytrzyć. Jedną nogą jest więc w micie, a drugą w świecie zwyczajnym. Ukazując mit Odysa na różne sposoby, staram się przedstawić jego postać bliżej człowieka – powiedział Wit Szostak, autor książki "Zagroda zębów".
rozwiń zwiń