Sacrum Profanum. Jak zachęcić do strefy dyskomfortu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 11:00
- Nasze tegoroczne hasło jest przekornym rzuceniem wyzwania publiczności, która do tej pory do nas nie dotarła, bo była przekonana, że to jest festiwal z "nieludzką muzyką". Staramy się walczyć z takimi stereotypami - mówił Krzysztof Pietraszewski, kurator Sacrum Profanum, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Wejdź do strefy dyskomfortu".
Audio
  • Rozmowa z Krzysztofem Pietraszewskim, kuratorem Sacrum Profanum 2017 (Poranek Dwójki)

- Dzięki takim postaciom jak Natalia Przybysz czy Tomasz Stańko - artystów, którzy ze świata muzyki alternatywnej chętnie przechodzą na chwilę do świata muzyki nowej - mamy punkt zaczepienia, może przynętę na tych, którzy nie interesują się tym, czego nie znają, co wydaje im się obce - opowiadał Krzysztof Pietraszewski o programie Sacrum Profanum (26.09-1.10.2017) i popularyzowaniu muzyki nowej.

Jaką ewolucję przeszedł w ciągu piętnastu lat swojego istnienia krakowski festiwal? I czego możemy się spodziewać w tegorocznej "strefie dyskomfortu"?

***

Audycja: Poranek Dwójki

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Krzysztof Pietraszewski (kurator festiwalu Sacrum Profanum) 

Data emisji: 20.09.2017

Godzina emisji: 8.10

jp/mz

Czytaj także

Muzyka długodystansowców. Od Can do źródeł transu

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2017 11:24
Punktem wyjścia audycji Rafała Księżyka była muzyka niemieckiej grupy Can. Nagrania zespołu dowodzonego przez zmarłego niedawno Holgera Czukaya zestawione zostały z muzyką Bliskiego Wschodu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed Warszawską Jesienią: Artur Zagajewski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2017 13:00
Twórca jest jednym z kompozytorów wyróżnionych w programie tegorocznego 60. festiwalu Warszawska Jesień. W "Nokturnie" słuchaliśmy jego dzieł, które zabrzmią podczas stołecznej imprezy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże muzycznych wizjonerów

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2017 15:05
W audycji "Nokturn" wybraliśmy się z Ornettem Colemanem do Maroka, Tomaszem Stańko do Taj Mahal, Harrym Partchem do pociągu, Lulą Cortesem i Ze Ramalo do Kamienia Inga w Brazylii.
rozwiń zwiń