X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agata Kulesza: płakałam na próbie tej tragedii

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 14:00
- Wypowiadając monologi mojej postaci, które są bardzo smutne, zaczęłam płakać. I pomyślałam sobie - to dobry moment, wypłaczę się teraz, bo nie powinnam płakać na przedstawieniu – mówiła w Dwójce znakomita aktorka.
Audio
  • Agata Kulesza o dramacie Dei Loher "Nad Czarnym Jeziorem" (Poranek Dwójki)
Agata Kulesza
Agata KuleszaFoto: mat. prom. Teatru Ateneum

kulesza1200.JPG
Agata Kulesza czyta "Panią Bovary"

Gościem "Poranka Dwójki" była Agata Kulesza, z którą rozmawialiśmy przed premierą dramatu Dei Loher "Nad Czarnym Jeziorem" w Teatrze Ateneum w Warszawie. Dzieło wybitniej niemieckiej dramatopisarki - współczesna tragedia obyczajowa - zostanie wystawiona w Polsce po raz pierwszy.

Sztuka opowiada o spotykaniu dwóch par, które nie widziały się od czterech lat - w chwili, gdy ich dzieci popełniły wspólnie samobójstwo. Rozpoczynają rozmowę trudną, poszukują winnych, obwiniają siebie. Padają też bardzo trudne pytania. - Czy to my daliśmy im zły przykład, czy mieliśmy wpływ na ich decyzje. To bardzo ważne kwestie, bardzo przejmujące. Musiałam oswoić się z tą tragedią, by ją na scenie opowiadać, a nie przeżywać - mówiła Agata Kulesza.

Czy nie jest to jednak rozdrapywanie ran, które ledwie się zabliźniły? – To spotkanie jest pewnego rodzaju oczyszczeniem. Oni muszą odbyć tę rozmowę, muszą po raz kolejny opowiedzieć sobie o swoich odczuciach i znaleźć odpowiedź na pytanie, jak mają dalej po takiej tragedii żyć - stwierdziła aktorka. 

Czy to powrót do tematu, którego Agata Kulesza silnie dotknęła w filmie Jana Komasy "Sala samobójców"? Czy spektakl daje odpowiedzi na pytania o to, czym jest wina, jakie jest znaczenie odpowiedzialności i co oznacza dawanie sobie prawa do tego, że na wszystko mamy wpływ? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Rozmawiał:  Paweł Siwek

Gość: Agata Kulesza (aktorka)

Data emisji: 24.01.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zamachowski jako Szwejk. "Sposoby na opresje"

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 10:00
- Jaroslav Hašek stworzył postać, która wydaje się być odporna na wszelkie przeciwności losu - podkreślał Zbigniew Zamachowski, opowiadając o premierowym spektaklu "Dobry wojak Szwejk idzie na wojnę", w którym gra tytułową rolę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulesza: ten film to wołanie o dialog i odrzucenie wrogości

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 11:00
- Postać, którą gram, jest ostoją moralności, mimo że jest smutna, zrezygnowana i nie potrafi o siebie zawalczyć - o nowym dziele Andrzeja Jakimowskiego pt. "Pewnego razu w listopadzie" opowiadała w Dwójce Agata Kulesza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuśmider: to szalona sztuka o teatrze, miłości i wampirach

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2017 10:00
- Jej bohater zachłystuje się zakochaniem w momencie, gdy właśnie poczuł się wypalony pracą i życiem - o monodramie "St Nicholas" mówił w Dwójce aktor Szymon Kuśmider.
rozwiń zwiń