Pomoc dla Aleppo. "To koncert dla tych, którzy niosą tam swój krzyż wojny"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 10:55
- Pieśni pasyjne, które znalazły się w programie wielkopiątkowego koncertu, będą taką medytacją od średniowiecza aż do wczesnego renesansu. Ale nie chodzi o historyczną chronologię tych dzieł, ale o ich klasę i moc emocjonalną, artystyczną - mówił w Dwójce Ryszard Peryt, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej.
Audio
  • Dyrektor Polskiej Opery Królewskie Ryszard Peryt o koncercie "Polskie pieśni pasyjne" dla Syrii (Poranek Dwójki)

Ryszard Peryt1200.jpg
Prof. Peryt o Polskiej Operze Królewskiej. "Marzenie stało się ciałem"

Koncert "Polskie pieśni pasyjne" odbędzie się w Wielki Piątek (30.03) w Łazienkach Królewskich w Warszawie w ramach programu Caritas Polska – "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo".  - Z inicjatywy ministra kultury prof. Piotra Glińskiego te koncerty zaistniały, istnieją i będą istnieć. We współpracy z ministerstwem i nami, Polską Operą Królewską, powstaje ten bardzo piękny akt kompasyjny. Bo to własnie jest treść tych pieśni - kompasyjność, współcierpienie, współobecność w tym, co trudne i co nas omija. Dzięki Bogu nie mamy u siebie wojny - podkreślał Ryszard Peryt.

Transmisję z koncertu przeprowadzi TVP 1. Początek o godz. 20.20. Jaki utwór, pochodzący z Bliskiego Wschodu, zabrzmi na początek? Jak w repertuarze pieśni pasyjnych odnajdują się artyści Polskiej Opery Królewskiej? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Kuba Kukla

Gość: Ryszard Peryt (aktor, reżyser, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej)

Data emisji: 30.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mg

reklama

Czytaj także

Jakie są szanse na pokój w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
W Syrii o pokój nadal trudno. Ciągle trwa wojna domowa, a kraj pogrążony jest w chaosie. - A Rosjanie, ogłaszając sukces militarny i zapowiadając wycofanie wojsk, nadal biorą udział w bombardowaniach - mówił w Dwójce Jan Natkański, arabista oraz były ambasador RP w Egipcie.
rozwiń zwiń