X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pomoc dla Aleppo. "To koncert dla tych, którzy niosą tam swój krzyż wojny"

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2018 10:55
- Pieśni pasyjne, które znalazły się w programie wielkopiątkowego koncertu, będą taką medytacją od średniowiecza aż do wczesnego renesansu. Ale nie chodzi o historyczną chronologię tych dzieł, ale o ich klasę i moc emocjonalną, artystyczną - mówił w Dwójce Ryszard Peryt, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej.
Audio
  • Dyrektor Polskiej Opery Królewskie Ryszard Peryt o koncercie "Polskie pieśni pasyjne" dla Syrii (Poranek Dwójki)

Ryszard Peryt1200.jpg
Prof. Peryt o Polskiej Operze Królewskiej. "Marzenie stało się ciałem"

Koncert "Polskie pieśni pasyjne" odbędzie się w Wielki Piątek (30.03) w Łazienkach Królewskich w Warszawie w ramach programu Caritas Polska – "Rodzina Rodzinie. Pomoc dla Aleppo".  - Z inicjatywy ministra kultury prof. Piotra Glińskiego te koncerty zaistniały, istnieją i będą istnieć. We współpracy z ministerstwem i nami, Polską Operą Królewską, powstaje ten bardzo piękny akt kompasyjny. Bo to własnie jest treść tych pieśni - kompasyjność, współcierpienie, współobecność w tym, co trudne i co nas omija. Dzięki Bogu nie mamy u siebie wojny - podkreślał Ryszard Peryt.

Transmisję z koncertu przeprowadzi TVP 1. Początek o godz. 20.20. Jaki utwór, pochodzący z Bliskiego Wschodu, zabrzmi na początek? Jak w repertuarze pieśni pasyjnych odnajdują się artyści Polskiej Opery Królewskiej? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Kuba Kukla

Gość: Ryszard Peryt (aktor, reżyser, prof. Akademii Teatralnej w Warszawie, dyrektor Polskiej Opery Królewskiej)

Data emisji: 30.03.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jakie są szanse na pokój w Syrii?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2017 12:00
W Syrii o pokój nadal trudno. Ciągle trwa wojna domowa, a kraj pogrążony jest w chaosie. - A Rosjanie, ogłaszając sukces militarny i zapowiadając wycofanie wojsk, nadal biorą udział w bombardowaniach - mówił w Dwójce Jan Natkański, arabista oraz były ambasador RP w Egipcie.
rozwiń zwiń