X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

16. Biennale Architektury w Wenecji. "Opowiadamy o architekturze poprzez siły przyrody"

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 12:22
- Myślę, że możemy sobie wyobrazić tę wystawę jako opowieść o tym, co jest siłą budującą w architekturze. W naszej interpretacji bierzemy za nią takie czynniki, jak grawitacja, krążenie wody i oscylacja światła - mówiła w Dwójce Anna Ptak, kuratorka wystawy "Amplifikacja Natury" prezentowanej w Pawilonie Polskim podczas 16. Biennale Architektury w Wenecji.
Audio
  • Hanna Wróblewska i Anna Ptak o wystawie "Amplifikacja Natury" prezentowanej podczas 16. Biennale Architektury w Wenecji (Poranek Dwójki)

chaos warszawa 1200.jpg
Chaos przestrzeni Warszawy. "Za nim kryją się konkretne porządki"

Chcąc obrazowo opisać tę wystawę, Anna Ptak stwierdziła, że "mamy tam kawałek Warszawy". - Ale takiej, która została  ukształtowana poprzez polodowcowe wody wypływające spod skarpy warszawskiej i pradoliny Wisły. Zasadniczym elementem ekspozycji jest bowiem ukształtowana na glinianym modelu, stworzonym przez Izę Tarasiewicz, skarpa warszawska, jej 11 km. Czyli Warszawa bez miasta, bez budynków, tylko właśnie w tej topologicznej i geologicznej formie, którą otrzymaliśmy od wody - tłumaczyła kuratorka.

Wystawa "Amplifikacja Natury" to efekt kilkuletnich badań architektonicznych prowadzonych przez Grupę Centrala. - Dotyczyły one przede wszystkim trzech przykładów, które są prezentowane na Biennale. To Warszawianka - kompleks sportowy zaprojektowany przez Zakłady Artystyczno-Badawcze pod kierownictwem Jerzego Sołtana w 1954 roku, dom własny architektów Zofii i Oskara Hansenów w Szuminie, który powstawał od lat 60. oraz niezrealizowany spekulacyjny wizjonerski projekt Jacka Damięckiego nawodnego pawilonu obrotowego z 1975 roku - wymieniała Anna Ptak.

Co jeszcze znalazło się w Pawilonie Polskim w Wenecji? Jak jest odbierana wystawa "Amplifikacja Natury"? O tym w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Jakub Kukla

Goście: Hanna Wróblewska (dyrektor Zachęty), Anna Ptak (kuratorka wystawy "Amplifikacja Natury")

Data emisji: 29.05.2018

Godzina emisji: 8.15

Materiał został wywemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Architektura Lacherta przepełniona jest humanizmem"

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2018 19:00
- Bohdan Lachert dowodził, że architektura nie jest jedynie utylitarnym spełnieniem potrzeb, ale jest pewnego rodzaju manifestem epoki, scenografią, która kształtuje człowieka od zewnątrz - o twórczości wybitnego architekta mówił w Dwójce Piotr Bujas.
rozwiń zwiń