X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Studio Eksperymentalne PR na wystawie w Karlsruhe

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 08:00
- Pokazujemy ogromny dorobek Studia, ale też cały konglomerat eksperymentalnego myślenia o dźwięku, które ukształtowało dwa pokolenia Polaków - o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w ZKM Center for Art and Media w niemieckim Karlsruhe mówił w Dwójce Łukasz Strusiński.
Audio
  • Łukasz Strusiński o wystawie "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" w Karlsruhe (Poranek Dwójki)

shutterstock konsola 1200.jpg
Bohdan Mazurek. Sekrety eksperymentatora

700 m2, blisko 200 obiektów, wśród których znajdą się wysmakowane graficznie partytury, wybór filmów awangardowych i popularnych, nagrania efektów dźwiękowych, narzędzia codziennej pracy inżynierów dźwięku, a także dokumentacja projektu wnętrza Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, czyli tzw. "Czarnego pokoju" stworzonego przez legendarnych architektów Oskara i Zofię Hansenów - wszystko to złoży się na otwieraną 13 lipca w ZKM Center for Art and Media w Karlsruhe wystawę "Through the Soundproof Curtain. The Polish Radio Experimental Studio" organizowaną przez ZKM i Instytut Adama Mickiewicza we współpracy z Muzeum Sztuki w Łodzi.

O symbolicznym znaczeniu tytułu wystawy, ale też pionierskich dokonaniach Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia opowiadał w "Poranku Dwójki" Łukasz Strusiński z Instytutu Adama Mickiewicza.

Wystawa w Karlsruhe odbywa się w ramach programu Polska 100, związanego z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

rudnik 1200.jpg
"Taśmociął" – opowieść o Eugeniuszu Rudniku

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Łukasz Strusiński z Instytutu Adama Mickiewicza

Data emisji: 11.07.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Gest twórcy analogowego ma w sobie coś z ostateczności"

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2017 14:23
- Nagrywając w cyfrze zawsze można cofnąć ruch. Gdy nagrywaliśmy na taśmę, czuło się większą odpowiedzialność, kompozytorzy przychodzili lepiej przygotowani - o atmosferze pracy w legendarnym Studiu Eksperymentalnym Polskiego Radia opowiadała Barbara Okoń-Makowska, jego wieloletnia reżyserka dźwięku.
rozwiń zwiń