"Powrót do Warszawy z piosenek Fogga jest dla mnie bardzo trudny"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:00
 - Przypadło mi w udziale śpiewanie piosenki, która nie pochodzi z nurtu żartobliwego, lekkiego, tylko niesie ze sobą ogromny ciężar emocjonalny - opowiadała w Dwójce Barbara Kinga Majewska o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy".
Audio
  • Rozmowa z Barbarą Kingą Majewską i Szymonem Komasą o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy" (Poranek Dwójki)
powstanie663.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

- To jest piosenka "Warszawo ma". Jeżeli ktoś chce położyć na tym swój głos, musi zdawać sobie oczywiście sprawę z całej historii, która w tej piosence jest zawarta, z kontekstu tej melodii i też oryginału, który jest zupełnie inny i był śpiewany w jidysz - podkreślała Barbara Kinga Majewska.

Płyta "Fogg - pieśniarz Warszawy" wydana w rocznicę Powstania Warszawskiego, której aranżerem jest Marcin Masecki, a producentem muzycznym Jan Emil Młynarski, to hołd dla artysty, a także opowieść o Polsce, Warszawie, piosence, a więc też o ludziach, którzy je tworzyli.

Na płycie, w charakterze wokalistów, pojawiają się gościnnie Barbara Kinga Majewska i Szymon Komasa.

- Te piosenki mają klasę same w sobie. Przefiltrowane przez wrażliwość Marcina Maseckiego zyskują nowe życie - mówiła artystka.

***

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Goście: Barbara Kinga Majewska (śpiewaczka) i Szymon Komasa (śpiewak operowy)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 8.10

jp/pg

Okładka plyty Okładka płyty
Czytaj także

Mieczysław Fogg. Legendarny piosenkarz, Sprawiedliwy wśród Narodów Świata

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2023 05:55
Podczas Powstania Warszawskiego, jako żołnierz Armii Krajowej, miał specjalną misję – koncertowania w powstańczych domach, szpitalach i schronach. Zagrał wtedy 104 koncerty. Mieczysław Fogg, a właściwie Fogiel, urodził się 30 maja 1901 roku w Warszawie.
rozwiń zwiń